#
#
55.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Sakarya-İstanbul arasının geçildiği 6. ve son etabı Caleb Ewan kazanırken şampiyonluk da Felix Großschartner’in oldu.
21/04/2019 - 22:27
Sakarya ile İstanbul arasındaki 172 km’lik 6. ve son etap, turun tüm klasman liderlerini belirlerken Sultanahmet Meydanı’ndaki finiş her yıl olduğu gibi yine nefesleri kesti. Caleb Ewan(Lotto Soudal) bu yıl ikinci galibiyetini elde ederken genel klasman ise bir gün önce Kartepe’de ilk sırayı alan BORA-hansgrohe’nin genel klasman lideri Felix Großschartner’e gitti.
 
 
28.5 km geride kalırken günün ilk ara kapısı geçildi ve sprint kapısından ilk sırada geçen isim Neri Sottoli-Selle Italia-KTM’den Lorenzo Fortunato oldu. Ardından klasik olarak kaçış grubunun farkı açmaya başladığı etapta 57.9 km geride kaldığında turun son kategorize tırmanışı geçildi ve bir gün önce Felix Großschartner’a giden kırmızı mayo, buradan aldığı üç puan farkla Sport Vlaanderen-Baloise’ten Thima Willems’in oldu. Willems, sadece 1 puan farkla dağların kralı klasmanını lider tamamlamış oldu.
 
 
Son 77 km’ye girdiğimizde kaçış grubu 2 dakika 50 saniyelik farkla liderliğini sürdürdü. 39 km kala 1 dakika 30 saniyeye inen fark, Sultanahmet’e yaklaşıldığında daha da azaldı. Turun son ara kapısında Türkiye Güzellikleri prim kapısı geçildi ancak Thimo Willems’in ilk sırayı alması klasmanı değiştirmedi. Bu klasmanda Ferit Şamlı’nın ilk sırayı alması bir önceki gün kesinleşmişti. Son 13.5 km’de 27 saniyelik fark ölçülürken 12 km kala kaçışın temposu yükselince farkta fazla değişme olmadı ve birkaç saniyelik artış görüldü. Deceuninck-QuickStep tempoyu yüklenip sprint finişine hazırlanırken kaçış grubu yakalanmamakta direndi. Son 8 km’de 15 saniye olan fark, yavaş yavaş azaldı ve son 4.5 km’de kaçış nihayet sona erdi.
 
 
Sultanahmet’e çıkılan son bölümde Sam Bennett(BORA-hansgrohe) geçen yıl olduğu gibi sprinti beklemek yerine erken bir atak yaptı ancak son 500 metrede gücü azalmaya başlayınca Caleb Ewan ve Fabio Jakobsen(Deceuninck-QuickStep) ikilisine yetişti. İkinci etapta olduğu gibi bugün de sonu yokuşlu olan etap sonu profili nedeniyle şansı yüksek gözüken Caleb Ewan, Eceabat’ta yapamadığını Sultanahmet’te yaptı ve muhteşem bir son 100 metre çıkararak etabı kazandı. Felix Großschartner ise bir gün önceki avantajını beklendiği gibi koruyarak genel klasmanı ilk sırada tamamladı ve 55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun şampiyonu oldu. 
 
 
https://funkyimg.com/i/2TkUN.jpeg
 
Genel klasman(turkuaz mayo):
1. Felix Großschartner (BORA-hansgrohe) 23:53:58
2. Valerio Conti (UAE-Team Emirates) +19’’
3. Merhawi Kudus (Astana Pro Team) 25’’
 
Puan/sprint klasmanı(yeşil mayo):
1. Sam Bennett (BORA-hansgrohe) 70
2. Caleb Ewan (Lotto Soudal) 55
3. Fabio Jaboksen (Deceuninck-QuickStep) 54
 
Dağların Kralı/tırmanış klasmanı(kırmızı mayo):
1. Thimo Willems (Sport Vlaanderen-Baloise) 16
2. Felix Großschartner (BORA-hansgrohe) 15
3. Valerio Conti (UAE-Team Emirates)
 
Türkiye Güzellikleri klasmanı(beyaz mayo):
1. Ferit Şamlı (Türk Milli Takımı) 14
2. Lindsay De Vylder (Sport Vlaanderen-Baloise) 7
3. Ahmet Örken (Türk Milli Takımı) 5
 
Takım klasmanı:
1. Manzana Postobon 74:47:35
2. Delko Marseille Provence +1’21’’
3. Astana +1’25’’
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Yük / kargo taşımaya odaklanan dört yeni elektrikli bisiklet modeli görücüye çıktı....