#
#
BORA-hansgrohe’nin İrlandalı sprinteri Sam Bennett, Tekirdağ-Eceabat arasındaki 2. etapta yokuş sprintinde de ilk sırayı kimseye bırakmadı.
17/04/2019 - 20:47
55. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda ilk günün galibi olan ve genel klasman lideri olarak turkuaz mayoyu giyen Sam Bennett(BORA-hansgrohe), kendisine tam uymayan profildeki sprintte de başarıya ulaştı ve Türkiye’deki 3. yılında toplamda 9. etap galibiyetini aldı.
 
Tekirdağ’dan Eceabat’a gidilen ve 57. Alay Şehitliği önünde son bulan etabın ilk kilometrelerinde kaçış grubu denemeleri oluştu ve yedi kişilik grup önde fark yaratmayı başardı. 98 km kala 4 dakika olan fark, beklendiği üzere yavaş yavaş eridi ve 46 km kala 1 dakika 13 saniyeye kadar indi. 44.5 km kala 1 dakikaya çekilen fark, 36 km kaldığında 17 saniyeye indirildi. Kaçış grubu ritmini artırarak 26 km kala 22 saniyelik bir fark oluştursa da 25 km kala fark 10 saniyeye indi ve kaçış hemen ardından sonlandı.
 
 
19.2 km kala Türkiye Güzellikleri prim kapısından ilk sırada Schwarzmann(BORA-hansgrohe) geçerken dün olduğu gibi yine Lindsay De Vylder(Sport Vlaanderen-Baloise) ikinci oldu ve puanını altıya yükselterek üçüncü geçerek bir puanı alan Ferit Şamlı(Türkiye Milli Takımı) ile puanlarını eşitledi. Ferit, bir önceki gün kapıdan birinci sırada geçmeyi başardığı için beyaz mayoyu 3. günde de taşıyacak.
 
 
Etabın sonuna geldiğimde prim kapısının ardından toplanan peloton son 4 km’ye kadar hiç dağılmazken Team Dimension Data’da Mark Cavendish genç takım arkadaşı Ryan Gibbons için tempo yaptı ve yokuşun başlamasıyla birlikte kenara çekildi. Yokuşta önce Remco Evenepoel(Deceuninck-QuickStep), sonrasında da Lukas Pöstlberger(BORA-hansgrohe) atak yaparken finişe 300 metre kala Pöstlberger yakalandı ve yokuştaki toplu sprintte takım arkadaşı Sam Bennett, ilk etapta olduğu gibi yine kazandı. İkinci sırayı ise yine BORA’dan, takımın genel klasmandaki lideri Felix Großschartner aldı.
 
 
Turun 3. gününde Çanakkale merkezden Edremit’e geçilecek ve etap büyük ihtimalle toplu sprintle son bulacak. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Mart ayıyla birlikte kullanıcılara sunulmasını beklediğimiz 2021 Volkswagen Golf, yeni yüzü...