#
#
İkinci yıl üst üste UCI World Tour kategorisinde yer almayı başaran ve bu yıl 54. kez düzenlenecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 2018'in etapları açıklandı.
03/09/2018 - 15:26
9 Ekim'de Konya'dan start alacak olan 54. Türkiye Turu, 14 Ekim'de İstanbul'daki finişle bu sezona noktayı koyacak. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Bursa'nın start, Manisa'nın da finiş şehri olarak parkura dahil olduğu turda toplam altı etabın nerede başlayıp biteceği açıklandı. 
 
2017'de UAE Team-Emirates'ten Diego Ulissi'nin kazandığı yarış, Alanya-Kemer etabı ile başlamıştı ve sonrasında Kumluca-Fethiye, Fethiye-Marmaris, Marmaris-Selçuk, Selçuk-İzmir ve İstanbul-İstanbul etapları ile sona ermişti. 
 
2017'den farklı olarak 2018'de Konya-Konya etabı ile başlayacak olan TUR, Alanya-Antalya etabı ile güney sahillerine inecek ve Akdeniz'de her yıl olduğu gibi görsel bir şölen sunacak. Sonrasındaki iki etap ise 2017'de de olduğu gibi Fethiye-Marmaris ve Marmaris-Selçuk arasında geçecek. Akdeniz'den Ege'ye doğru uzanan yarış Selçuk'ta genel klasmanı etkileyecek 4. etabın ardından aynı yerde başlayıp Manisa'da sona erecek. Geçtiğimiz yıldan farklı olarak Selçuk'ta start alan etap İzmir'de sona ermeyecek.
 
TUR'un finali ise alışılan İstanbul-İstanbul etabının yerine Bursa-İstanbul etabıyla yapılacak. 6 gün boyunca büyük heyecana sahne olacak TUR 2018'in en az 10 World Tour takımı limitini doldurduğunu da önümüzdeki günlerde açıklaması bekleniyor. 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Apple, bugün iPhone 13 Pro / Pro Max sahipleri arasında makro fotoğraf yarışması düzenlediğini...