#
#
57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu final etabı İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edilince 7. etabı genel klasmanda lider olarak tamamlayan Isarel Premier Tech takımının Yeni Zelandalı bisikletçisi Patrick Bevin, turun bu seneki şampiyonu oldu.
18/04/2022 - 21:09
57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 141.1 kilometrelik İstanbul-İstanbul etabı Kuzguncuk rampası inilirken meydana gelen kaza nedeniyle sporcuların da parkurun bundan sonraki bölümlerinde tehlike yaşanabileceği görüşü de göz önüne alınarak iptal edildi.
 
Kuzguncuk rampasında yaralanan sporculardan biri Astana takımından Gleb Brussenskiy idi ve takım twitter hesabından oyuncunun hastaneye kaldrıldığını açıkladı.
 
 
UCI (Dünya Bisiklet Birliği) Komiserler Kurulu, sporcuların da isteği doğrultusunda İstanbul-İstanbul etabının geçerli olmayacağı konusunda görüş bildirdi ve etabın iptal edildiğini duyurdu. Etap kazadan sonra nötralize biçimde devam etti ancak klasmana dahil edilmedi.
 
Kural gereği doğal afet ve buna benzer durumlarda yarışın iptal edilmesi durumunda bir önceki etabın sonuçları göz önüne alınıyor. Buna göre 57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour of Türkiye) Gelibolu-Tekirdağ etabının sonuçları göz önüne alındı ve bu sonuçlar üzerine sporcular podyuma çıkarak madalya ve kupalarını aldılar.
 
Turkuaz Mayo Bevin'de
 
57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nu bu yıl Genel Ferdi Klasmanda Israel Premier-Tech Takımı’ndan Patrick Bevin kazandı. Bevin, Spor-Toto sponsorluğundaki Turkuaz Mayo’nun sahibi oldu. İkinciliği Alpecin Fenix Takımı’ndan Jay Vine, üçüncülüğü de Drone Hoppers-Androni Takımı’ndan Eduardo Sepulveda elde etti.
 
Sprint Mayosu (Yeşil Mayo) Jasper Philipsen'de
 
Mosso’nun sponsorluğundaki Sprint mayosu (Yeşil) Alpecin Fenix Takımı’ndan Jasper Philipsen’in oldu.
 
Dağların Kralı Noah Granigen
 
Türk Hava Yolları’nın sponsorluğunda gerçekleşen Kırmızı Mayo (Dağların Kralı) ise Wildlife Generation Takımı’ndan Noah Granigen’in oldu.
 
Türkiye Güzellikler Mayosu Batuhan Özgür'ün
 
Shimano’nun sponsorluğunda gerçekleşen Beyaz Mayo (Türkiye Güzellikleri Mayosu) ise Sakarya BB Takımı’ndan Batuhan Özgür’de kaldı.
 
Takımlar Klasmanında Şampiyon: Equipo Kern Pharma
 
57.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun (Tour of Türkiye) takım klasmanında birinciliği Equipo Kern Pharma kazandı. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Leica ile ortaklık kuran Xiaomi, bu ortaklığın ilk meyveleri olacak Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra için...