#
#
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda değişiklik yapılacak.
13/02/2016 - 14:12
Bu yıl 52'ncisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda değişikliğe gidilmesi öngörülüyor. Federasyon yetkililerinden edinilen bilgiye göre, daha önceki yıllarda final etabına ev sahipliği yapan İstanbul'da, bu kez yarışın startının verilmesi planlanıyor.
 
Organizasyon bitiş tarihinin 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarına denk gelmesi nedeniyle yaşanabilecek güvenlik sorunları açısından böyle bir kararın alınması düşünülüyor.
 
Bisikletçiler ''peri bacaları''ndan geçecek
Türkiye'nin güzelliklerinin dünyaya tanıtımı açısından büyük önem taşıyan organizasyonun parkuruna, bu yıl peri bacalarıyla ünlü Kapadokya da dahil edilecek.
 
Daha önceki senelerde Ege ve Akdeniz sahillerinin ön planda tutulduğu yarışta bisikletçiler, bu kez İç Anadolu Bölgesi'nde de pedal çevirecek.
 
 
İlk kez ''Marmara Bisiklet Turu'' adıyla 1965'te düzenlenen organizasyonun 2016 yılı parkurunda, bisikletçilerin Kapadokya, Aksaray ve Konya güzergahlarını takip ederek Alanya'ya ulaşması hedefleniyor.
 
24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu güzergahının şu şekilde belirlenmesi öngörülüyor:
 
İstanbul, Kapadokya, Aksaray, Konya, Alanya, Kemer, Elmalı, Muğla ve Selçuk.
Kaynak: TRT Spor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Bugün düzenlenen ortak toplantıda ilk detayları duyurulan model, Nissan Micra’nın başarısını...