#
#
Bu yıl 2. kez düzenlenen Tour of Antalya'ya bu sabah Köprülü Kanyon'da start verildi ve dört günlük büyük heyecanda mücadele başladı.
21/02/2019 - 21:33
Köprülü Kanyon'daki muhteşem doğal güzelliklerin arasında startı verilen yarışta başlar başlamaz il ataklar yapılırken toplu sprintle biten mücadelenin sonunda podyumun ilk basamağında Mathieu van der Poel yer aldı. 
 
 
Yarışın hemen başında Team Wiggins Le Col'den James Fouche kaçışını yaparken yarışı uzun süre önde götürdü ve ara prim kapılarında topladığı puanlar sayesinde gün sonunda dört klasmandan ikisinde zafere ulaştı. 
 
Günün ilk prim kapısı Aspendos'taki antik kentler prim kapısıydı ve Fouche ilk sırayı alırken Jeremy Morel(Club de la Defense) ve Dinmukhammed Ulysbayev(Astana City) onu takip eden isimler oldu. 76. km'deki üçüncü kategori tırmanış kapısını da Fouche önde tamamlarken yokuşun ardından gelen sra sprint kapısında da ilk sıra yine Yeni Zelandalı ismin oldu. 
 
Fouche'nin yakalanmasının sonrasında peloton ritmini yükseltti ve nefes keen toplu sprintte Corendon-Circus takımının yıldızı van der Poel ilk sırayı aldı.Adria Mobil'den Dusan Rajovic ikinci, Monkey Town'dan Bas Van Der Kooij de üçüncü oldu.
 
 
van der Poel bu sonuçla genel klasmanın yanı sıra sprint klasmanının da liderlik mayosnu elde ederken antik kenler(yeşil mayo) ve dağlarım kralı(turuncu mayo) klasmanlarında ilk sırayı James Fouche elde etti.
 
Yarışın ikinci gününde Antalya Akvaryumu içindeki imza bölününün ardından aynı yerden start verilecek ve Kemer'e doğru ilerleyen sporcular yine Konyaaltı caddesinde finiş görecekler. 
 
 
Bir bisikletçi yarışdışı: Maarten van Trijp
Corendon-Circus takımından Maarten van Trijp, geçirdiği kaza sonrasında dişlerini kırınca bisikletçinin yarış dışında kaldığı açıklandı. van Trijp, acilen tedavisi için yarın sabah (Cuma) ülkesi Belçika'ya dönecek.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ve işlemci devi AMD, bugün yine çok merak uyandıran bir haberle...