2.kez düzenlenen Tour of Antalya’da ilk etabı kazanan Hollandalı Mathieu van der Poel’un ardından ikinci etapta da zafer bir Hollandalının oldu.
2. günde 111 km’lik Antalya-Kemer-Antalya etabıyla devam Tour of Antalya 2019’da genel klasman el değiştirirken kazanan yine bir Hollandalı oldu ve Monkey Town-A Block’tan Bas Van Der Kooij, fotofinişle sonuçlanan etapta 2 saat 30 dakika 12 saniyelik derecesiyle ilk sırayı elde etti.
 
 
Antalya Akvaryumu’nun içindeki imza seremonisi ile başlayan günde sporcular imzalarını attıktan sonra start noktasına giderken 131 metrelik akvaryum tünelinden geçtiler. 111 km’lik etabın öncesinde Antalya Akvaryumu önünde nötral start verildi ve 4.7 km’lik sürüşün ardından gerçek startla beraber mücadele başladı. Uzun süre kaçış grubu oluşmasına izin vermeyen peloton, ilk ara sprint kapısına dek ataklara izin vermedi ve ara sprintte de bir toplu sprint atılmış oldu. Ara sprint kapısını Leopard’dan Gaetan Pons ilk sırada geçti.
 
 
Ara sprintin geçilmesinin ardından ilk kaçış grubu oluştu ve Salcano-Sakarya’dan Muhammed Atalay, Tarteletto-Isorex’ten Ylber Sefa ve Danimarka Milli Takımından Sebastian Rysttersgaard pelotondan kopup yarışı bir süre önde götürdü. Aynı üçlü, 62.4 km noktasında geçilen antik kentler prim kapısında da bir aradaydı ve Ryttersgaard, Muhammed, Ylber Sefa sıralaması ile kapı geçildi. Genel klasmanda ilk sırada yer alan, ilk günün galibi van der Poel’un lastik patlatması sonucu pelotonda Corendon-Circus’un tempoyu düşürmesi sonrası farkı biraz açan kaçış grubu, kaçınılmaz sonla 10 km kala yüzleşti ve peloton kendilerini yakaladı.
 
 
Pelotonun Konyaaltı’ndaki finişe yaklaştıkça tempoyu artırması sonucu son km içerisinde üst üste iki ciddi kaza yaşandı ancak bu toplu sprint finişine engel olamadı ve bir önceki günün üçüncüsü Bas Van Der Kooij, birkaç milimetrelik farkla etabı kazanmayı başarırken ilk günün galibi van der Poel’un takım arkadaşı Roy Jans(Corendon-Circus) ikinci sırayı elde etti. Üçüncülük ise Nippo Vini Fantini’den Givanni Lonardi’nin oldu.
 
 
Magenta ve sarı mayoda van der Poel’un, turuncu ve yeşil mayoda ise Fouche’nin liderliği ile başlayan günde yokuş kapısı olmadığı için turuncu mayo klasmanında dünkü sonuç geçerliliğini korudu. İkinci etabın ardından klasmanların son durumu şu şekilde:
 
Genel klasman - magenta mayo: Bas Van Der Kooij (Monkey Town-A Block)
Sprint klasmanı - sarı mayo: Bas Van der Kooij
Dağların kralı - turuncu mayo: James Fouche (Team Wiggins Le Col)
Antik kentler - yeşil mayo: Sebastian Ryttersgaard (Danimarka Milli Takımı)
 
Turun üçüncü gününde genel klasmanın şampiyonunu belirlemesi beklenen 91.8 km’lik Perge-Termessos etabı koşulacak. İki antik kent arasındaki tarih kokan yolculuk, Termessos’taki zirve finişi ile sona erecek ve çizgiyi ilk geçen isim sıra dışı bir senaryo yaşanmadığı takdirde pazar günü turu şampiyon tamamlayacak.