#
#
20-23 Şubat tarihlerinde Antalya’da düzenlenen 2.1 kategorisindeki Tour of Antalya, Side-Antalya arasındaki 4. etapla sona erdi.
23/02/2020 - 18:21
12.30’da Side Antik Kenti’nde verilen startta 138 sporcu son etap için pedal çevirdi ve heyecan başladı. Son güne lider Stedman’ın 2 saniye gerisinde giren Van Rooy, sürprizi gerçekleştirip genel klasmanı gele geçiremedi ve Termessos zirvesini 3. tamamlayarak magenta mayoyu sırtına geçiren Maximilian Stedman(Canyon dhb p/b Soreen) şampiyonluğa ulaştı.
 
 
Etabın ilk kilometrelerinde yine birçok atak yapılsa da önceki günlerde olduğu gibi peloton bir süre kaçışa izin vermedi. Sonrasında Tarteletto-Isorex’ten Jonas Goeman bir kaçış denedi ancak peloton yine dur dedi. İlk 30 km sonrası kaçış oluşmazken ara sprint kapısına gelindi. Ara sprintte genel klasman ikincisi Van Rooy 3. sırada geçip 1 saniye bonusu aldı ve turun lideri Stedman ile aradaki farkı 1 saniyeye indirdi. Ara sprint sonrası ilk kaçış oluştu ve uzun süre kaçış grubuyla devam edildi.
 
 
Sonrasında günün ikinci kapısı olan Antalya’nın Doğal Güzellikleri ara sprint kapısında Maxime De Poorter ilk sırayı alıp klasman liderliğine yükseldi ve Tour of Antalya 2020’de yeşil mayonun sahibi oldu. Kapı öncesinde kaçış grubu yakalandıktan sonra peloton toplu sprint finişi için tempo yapmaya başladı. Yarışın son 300 metresinde yaşanan kaza, sprint finişi öncesi son senaryoları değiştirirken sprintte bonus saniye alması gereken Van Rooy istediğini başaramayınca Tour of Antalya’da 2020’nin genel klasman şampiyonu, 1 saniyelik farkla Canyon dhb p/b Soreen’den Maximilian Stedman oldu. Sprint finişinde etabın kazananı ise Alpecin-Fenix’in Belçika ulusal şampiyonluk mayosu giyen sprinteri Tim Merlier oldu.
 
 
Tour of Antalya 2020’nin klasman liderleri:
 
— Genel Klasman / Magenta mayo: Maximilian Stedman ;(Canyon dhb p/b Soreen)
— Sprint klasmanı / Sarı mayo: Kenneth Van Rooy ;(Sport Vlaanderen-Baloise)
— Dağların Kralı klasmanı/ Turuncu mayo: Riccardo Zoidl (Team Felbermayr-Simplon Wels)
— Antalya'nın Doğal Güzellikleri / Yeşil mayo: Maxime De Poorter (Tarteletto-Isorex)
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Engineered Arts, geçtiğimiz hafta insansı robot Ameca ile tüm internet dünyasının gündemine...