#
#
SOSYAL MEDYA
Galatasaray lig maçından sonra kendi taraftarları darılmıştı şimdi de kupa maçının ardından yaşanan basın toplantısı gerginliği dikkatleri çekti. Peki nedir işin esas gerçeği?
23/05/2013 - 12:45
Tolunay Kafkas, Türkiye'nin yetenekli ve ilerisi için ümit veren teknik direktörlerinden bir tanesi. Bunu da Kayserispor'da yaptıkları, Gaziantespor'da yakaladığı ritim ve son olarak öyle ya da böyle Trabzonspor'da ortaya koyduğu özveride görebiliyoruz. Hoca kendisini tanırken hep söyler, "Ben net ve açık bir insanım." Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali bu net ve açıklığı hep elektrikleri üzerine çekmesine neden olur. Hocanın bunu çok umursadığını sanmıyorum. Olumlu eleştirilere her zaman açık olduğunu zaten biliyoruz bu hakaret ve tahrik içeren sataşmalara ise kendi üslubunca cevabı hep veriyor. 
 
Trabzonspor'un ligin son haftasında konuk olduğu Galatasaray deplasmanında açılan "şampiyonluk" pankartına yine kendi doğrularıyla düşünerek cevap vermiş ve birçok Trabzonspor taraftarının da aslında tepkisini çekmişti. Ama Tolunay hoca o günkü röportajında da üstüne basa basa belirtmişti, "Ben açık ve net biriyim" Türkiye Kupası finalinin hemen ardından da basın toplantısında kendisini provoke etmeye geldiği çok belli olan bilmiş bir gazeteci vardı. Yaklaşan kongre ve hocanın gidip gitmeyeceği tartışılırken bu ne tesadüf ! Provoke etmesine rağmen Kafkas'tan istediği renkli cevabı alamayan, hocanın sağ duyusuna yenik düşen bay bilmiş, misyonunu tamamlamak için son tahrikini yapıp, damara bastı. Tolunay Kafkas da diğerleri gibi sinsi olmadığı için gerekli cevabı çok net verdi.
 
http://www.trtspor.com.tr/Gallery/Images/Haber/Resized/00003395875.jpg
 
Olayın iç yüzünü araştırmadan, gördüğü gibi sığ şekilde bakanların küfürler savurduğu Tolunay Kafkas'ı anlamak zor. Renk körlüğünün adına taraftarlık diyen bazı sığ kafaların ağzı salyalı küfürlerine hoca yine gereken cevabı en iyi bildiği işte verecektir, yeşil sahalarda. 2007-08 sezonunda oynanan Fenerbahçe-Kayserispor maçının ardından yayıncı kuruluşa verdiği demeçte sert konuşan ve yine bazı at gözlüklülerden küfür yiyen Tolunay hoca, Türkiye Kupası zaferiyle cevabını vermişti.
 
Eğer yeni seçilecek yönetim-parasından başka vasfı olmayanlar- sığ davranırlarsa Trabzonspor, Tolunay Kafkas fırsatını kaçırır. Aylar önce, Şenol Güneş istifa ettikten sonra da dediğim gibi kaybetmek istediğim rakipler; dürüst rakipler, açık ve net rakipler bilmem anlatabildim mi? 
 
Şunları da unutmamak lazım. Sizin için ne kadar önem taşır bilemem ama benim için fazlasıyla değerli; 1- EURO 96 heyecanını yaşatan A Mii takım kadrosunun değişmez isimlerindendi 2-Okuduğu 'Kafka' kitaplarıyla 'dandik pop şarkıları' dinleyen diğer futbolcu güruhundan hep bir ayrı durmuştur 3-Adaletsizlikten hep çekinmiştir, yeri geldi mi kendi takım arkadaşına bile hesap soracak dürüstlüğü vardır(Denizlispor dönemi) 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
BMW’nin M serisi otomobil modelleri birçok kişinin hayallerini süslüyor. Şimdi ise ilk M serisi yarış...