#
#
ALT LİGLER
Spor Toto 2. Lig Kırmızı grupta son 2 haftaya girilirken Türkiye futbol federasyonu Ankaragücü - Nazilli Belediyespor maçının tarihini değiştirdi. Şampiyonluk ve Play-OFF maçlarını etkileyecek bu değişikliğe kulüplerden itiraz geldi
22/04/2015 - 11:45
Spor Toto 2.Lig Kırmızı grupta liglerin bitimine 2 hafta kala şampiyonluk, play-off ve ligde kalma mücadeleleri büyük bir çekişmeye sahne oluyor. Son 2 haftada Şampiyonluk ve Play-off yarışı içinde olan takımların maçlarının aynı saatlerde oynanması gerekirken TFF büyük bir skandala daha imza attı.
 
2. Lig Kırmızı grupta ligin 33. Haftasında bütün maçlar 26 Nisan pazar günü saat 15.30 da oynanırken Ankaragücü - Nazilli Belediyespor maçının tarihi TFF tarafından 25 Nisan Cumartesi gününe alındı. Sebebi ise 26 Nisan Pazar günü oynanacak olan Gençlerbirliği - Trabzonspor maçı olarak belirtildi. Süper ligde ligin bitimine daha 7 hafta gibi uzun bir dönem varken TFF 2. Liginde Şampiyonu ve Play-off 'u belirleyecek takımların tarihleriyle oynanması büyük bir hata olarak nitelendiriliyor.
 
Öyle ki Cumartesi günü oynanacak olan Ankaragücü - Nazilli Belediyespor maçında Nazilli Belediyespor‘un olası bir puan kaybı durumunda deplasmanda Bandırmaspor ile oynayacak olan Hatayspor, Play-off'u garantilemiş olacak ve iddiasız bir takım olarak Bandırmaspor karşına çıkacak. Bu durum Şampiyonluk mücadelesi veren Bandırmaspor ve Göztepe'nin aralarındaki rekabeti etkileyecektir.
 
Liglerin bitimine sadece ve sadece 2 hafta kala böylesine büyük bir hatayı yapan TFF yetkililerinin Süper ligde oynanan Gençlerbirliği - Trabzonspor maçının tarihini değiştirmek yerine , 2. Ligde bulunan ve takımların mücadele gücünü etkilemesi beklenen bir değişikliğe imza atması büyük bir hatanın eşiğinde olduğunu göstermektedir...
 
Bu durumda takımlardan herhangi birinin oluşacak mağduriyetinin bütün bir sezonun emeğini etkileyeceği ve takımlar eşit şartlar altında mücadele etme ilkesine aykırı olacaktır. Şimdi TFF'nin bu hatadan dönüp dönmeyeceği sorunun yanıtı bekleniyor.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Tff bu hatadan dön yoksa sikinti cikarsa olacaklardan biz sorumlu değiliz.
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Türkiye’nin en büyük entegre otomobil fabrikası Oyak Renault, Kasım 2011’de üretmeye başladığı...