#
#
Bisiklet dünyasına bomba gibi düşen haber herkesi oldukça şaşırttı. Habere göre Sky, 2019 sezonundan sonra bisiklet yatırımlarına devam etmeyeceğini açıkladı.
13/12/2018 - 04:03
Sky'ın bu açıklamasıyla takımın gelecek 1 yıl içerisinde yeni bir sponsor bulması gerekiyor. 2020'de devam edip etmeyecekleri, bu yeni bulacakları sponsora bağlı olacak. Elbette takımın adı da değişecek.
 
Bradley Wiggins, Chris Foome ve Geraint Thomas'a Tour de France kazandıran takımın 2019 sonrasına şimdi kuşku ile bakılıyor.
 
Team Sky yaptığı resmi açıklamada takım eğer kendisine yeni bir yüklenici bulursa, bir başka isim altında devam edebileceklerini beyan etti.
 
 
Bradley Wiggins, emeklik olduğunu açıkladıktan sonra kendi takımını kurmak için Team Sky'dan ayrılmıştı. Ancak Froome ve  Thomas halen takımın birer parçası. Son "Tour" şampiyonu Thomas geçen Eylül ayında takımla 3 yıllık yeni bir kontrat bile imzalamıştı.
 
Team Sky takımın başkanı Graham McWilliam, Sky gibi bir yayıncının bisiklet takımıyla olan ilgisini sona erdirmenin doğru zamanı olduğunu belirtti ve alınan kararı "kararımız" şeklinde ifade etti.
 
McWilliam sözlerine şunu da ekledi: "Team Sky ve British Cycling ile başından beri bu yolculuğun içinde olmak her zaman büyük bir ayrıcalıktı. Şimdi önceliğimiz takımı ileri taşıyacak yeni bir ortak arayışı olacak."
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Kripto para birimi bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir kez daha dev düşüşler gözleniyor....