#
#
DİĞER SPORLAR
Türk Hava Yolları’nın bu yıl yedincisi düzenlenecek Turkish Airlines Open profesyonel golf turnuvası Antalya’da başlıyor.
06/11/2019 - 13:46
Bu yıl turnuvaya ev sahipliği yapacak olan The Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü, Justin Rose, Francesco Molinari, Matthew Wallace, Padraig Harrington, Daniel Willett gibi dünyaca ünlü golf yıldızları başta olmak üzere seksenden fazla oyuncunun sergileyecekleri müthiş bir rekabete sahne olacak. Turnuvada ayrıca, geçtiğimiz son iki yılın şampiyonu İngiliz oyuncu Justin Rose, Turkish Airlines Open 2017 ve 2018’de kazandığı şampiyonluk ünvanını bu yıl da korumanın mücadelesini verecek.
 
Yarın yapılacak başlama vuruşu ile startı verilecek Turkish Airlines Open 2019’un bugün The Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde düzenlenen basın toplantısı, turnuva öncesinde ulusal ve uluslararası basını, serinin yıldız oyuncularıyla buluşturdu. Etkinliğe oyuncuların yanı sıra, golfe ilgisiyle bilinen Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı.
 
Toplantıda turnuvaya ilişkin konuşan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu; “Devam eden altyapı çalışmaları ve Türk Hava Yolları gibi önemli milli markalarımızın sağladığı destekle, ülkemizin her alanda olduğu gibi sportif sahada da kaydettiği atılımı görmek gurur verici. Bu yıl da yine ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Antalya’mızın ev sahipliğinde yedincisi düzenlenecek Turkish Airlines Open turnuvası bu gelişimin en iyi örneklerinden. Türk Hava Yolları’na, dünya çapında tanınır hale gelen bu ve benzeri birçok organizasyona sağladığı büyük destekten ötürü teşekkür ederim. Ayrıca, turnuvanın hayata geçirilmesindeki çalışmaları nedeniyle Türkiye Golf Federasyonu’nu tebrik ediyorum. Bir Antalya’lı olarak, dünyanın dört bir yanından gelen değerli davetlilerimize güzel şehrimize hoş geldiniz diyor, tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum.” dedi.
 
Turnuvayı değerlendiren Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu da; “European Tour’un en büyük organizasyonlarından biri olan Turkish Airlines Open’da yedinci kez dünyanın en iyi golfçülerini ağırlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Organizasyon kalitesi ve sıcak ortamı ile European Tour oyuncularının favori turnuvalarından biri haline gelen bu turnuva, üç yıl sonra yeniden Montgomerie Maxx Royal Golf Kulübü’nde oynanacak. Turkish Airlines Open’a katılan tüm oyunculara başarılar diliyor, tüm golf severleri bu eşsiz heyecana tanık olmaya davet ediyorum.” dedi.
 
 
Basın toplantısında söz alan son iki yılın Turkish Airlines Open şampiyonu Justin Rose ise; “Turkish Airlines Open’ı ard arda üç kez kazanma şansına sahip olmak çok keyifli ancak, Türkiye ile ilgili muhteşem anılarım dünyanın en iyi oyuncularının burada buluştukları 2012 yılına kadar uzanıyor. O günden bugüne bu turnuvanın her geçen gün daha da güçlendiğini görmek heyecan vericiydi. Burada iyi oynamış olmamın da etkisiyle Türkiye’deki golf severler yoğun bir biçimde beni destekliyor.” dedi.
 
 
Turnuvaya ilişkin yaptığı değerlendirmede Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı da; “Dünyanın dört bir yanından gelen konuklarımızın katılımlarıyla renklendirdiği, bu yıl yedincisini organize ettiğimiz Turkish Airlines Open, yine en ünlü golf yıldızlarının heyecan dolu rekabetine sahne olan müthiş bir görsel ziyafeti önümüzdeki üç gün boyunca bizlere yaşatıyor olacak. Tüm oyunculara ülkemize hoş geldiniz diyor, ev sahipliği yapmaktan büyük gurur ve heyecan duyduğumuz turnuvamızda başarılar diliyoruz.” dedi.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Artık sık sık gündeme gelen Honor 50 serisi için yeni teknik detaylar geldi. Bu sefer ana modelin işlemcisi...