#
#
SPOR YAP
Proje ve sonrasında inşa döneminde takip ettiğimiz Türkiye’nin nitelikli tesislrinden biri olarak vücut bulan Samsun Golf Kulübü, 2016’da açıldığı 2018’de delik sayısının 18’e çıkarıldığı günden bu yana ilk resmi ve büyük turnuvaya ev sahipliği yapıyor.
26/04/2019 - 07:06
Deniz doldurularak Atakum sahilinde inşa edilen tesis ağaçsız tamamen açık alan olarak deniz kenarında konumlanmış pozisyonda.
 
Burada gerçekleştirilen ilk büyük ve önemli turnuva olan Turkish Airlines Challenge’da, -10 oynayarak saha rekoru kıran İtalyan Francesco Laporta, turnuvanın ilk gününü lider tamamladı.
 
Turkish Airlines Open’ın ardından ülkemizde düzenlenen en büyük golf organizasyonu olma özelliğini taşıyan ve bu yıl altıncı kez gerçekleştirilen Turkish Airlines Challenge, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde 25 Nisan 2019 Cuma günü başladı.
 
26 ülkeden toplam 156 oyuncunun katıldığı Turkish Airlines Challenge’ın ilk raundunda dördü profesyonel toplam dokuz Türk oyuncu sahaya çıktı. Profesyonellerde  Ali Altuntaş, Fahrettin Kök, Bülent Karataş, Hamza Sayın, amatörlerde Taner Yamaç, Berk Çelik, Emre Uyar, İbrahim Tarık Arslan ve Orkunhan Kaplan organizasyonda ülkemizi temsil etti.
 
Turnuvanın birinci raundunda, sahayı 62 (-10) vuruşla tamamlayan İtalyan Francesco Laporta, saha rekoru kırarak turnuvanın ilk gününü lider tamamladı. Hollandalı Darius Van Driel 64 (-8) vuruşla ikinci sırada yer alırken, İsveçli Niclas Johansson, İngiliz Toby Tree, Fransız Antoine Rozner ve İskoçyalı Connor Syme 65’er (-7) vuruşla üçüncülüğü paylaştı.
 
En iyi skor Ali Altutantaş’tan
Türk sporcular arasında ilk günün en iyi skorunu 71 (-1) vuruşla profesyonellerde mücadele eden Ali Altuntaş yaptı.
 
Yeni Belediye Başkanı da turnuvayı ve tesisleri ziyaret etti
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde düzenlenen Turkish Airlines Challenge’ı izlemeye geldi. Demir, ziyareti esnasında turnuvada yer alan sporculara başarılar diledi.
 
Başkan Demir, Samsun’a 3 yıl önce kazandırılan bu öncelikli tesisin şehir için önemli bir çekim merkezi olduğunu, yeni göreve gelerek burada yapılacak her türlü çalışmaya sonsuz destek vereceklerini, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için ellerinden geleni yapacakarını belirtti.
 
Demir sözlerine şöyle devam etti: ‘Bu tesisin üzerine koyarak devam ettirmeli. Müthiş bir proje hayata geçirilmiş burada. Görülen o ki biz de bunu devam ettireceğiz. Bu tesis otel ve konaklamadan bağımsız olarak da golf oynayanlara serbesti sunan, konaklama seçimi yapmasını sağlayan bir yapıda. Bu açıdan da ayrışıyor ve bu durumu önemsiyorum.
 
Yeni göreve gelmeleri sebebiyle ilk kez Gold Kulübü’nü ziyaret eden Demir ve beraberindeki heyet kulübün antrenman alanında bir süre de vuruş denemesi yaptılar. Gerek İstanbul’dan gelen golfçüler gerekse de tesisin sürekliliği için Samsun’da kulüpte görevli yetkililerden dilek ve temennilerini dinleyen Demir, turnuvaya katılan yabancı sporcularla da sohbet ettikten ve onlara başarılar diledikten sonra tesislerden ayrıldı.
 
Toplam 200 bin Euro para ödülü
Challenge Tour’da yılın ikinci turnuvası olarak oynanmaya başlayan turnuvada, toplam 200 bin Euro para ödülü dağıtılacak. 26 Nisan Cuma günü oynanacak 2. Raundun ardından elemeyi geçen sporcular para ödülünden en büyük payı almak için mücadele edecek.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Torsus markası bir kez daha karşımızda yer alıyor. Bu sefer firma “The Praetorian School Bus”...