#
#
Salomon Türkiye Koşu Takımı sporcusu Mehmet Soytürk, Argeus Travel & Events ile Salomon Türkiye’nin Kapadokya’da gerçekleştirdiği BREAKING5 rekor denemesinde Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in 63 kilometrelik parkurunu 5 saat 20 dakika 33 saniyede tamamladı.
19/10/2020 - 09:12
Mehmet Soytürk, parkur bitirme zamanını 5 saat altına çekerek üretmek istediği rekoru elde edemedi ancak hem kendisi için tekrar deneme, hem de Türkiye'de patika koşularında diğer sporcuların bireysel rekor denemelerinin yolunu açmış oldu.
 
Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in Covid-19 salgınından ötürü düzenlenememesi sebebiyle tek günlük bir organizasyon olarak düzenlenen BREAKING5 rekor denemesi, Kapadokya’da yeniden ultra-trail heyecanı yaşanmasını sağladı. 
 
“Bana bu organizasyona katılma fırsatı verdikleri için çok mutluyum”
 
Sabah 07.00’de Ürgüp Meydanı’ndan start alan Mehmet Soytürk, parkur boyunca Salomon Türkiye Koşu Takımı sporcularının moral desteğiyle koştu ve parkuru 5 saat 20 dakika ve 33 saniyelik derece ile tamamladı. BREAKING5 boyunca görevli sağlık ekipleri Soytürk’ün verilerini de inceledi. 
 
 
BREAKING5 ile Salomon Cappadocia Ultra Trail® orta mesafe parkurunda bir kez daha yer alabildiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Mehmet Soytürk, duygularını şu şekilde ifade etti: 
 
“Uzun süreli hazırlıkların ardından bir kez daha Salomon Cappadocia Ultra Trail® parkurunda olmaktan dolayı çok mutluydum. Daha önce 2018 yılında bu parkuru koşmuş ve rekor sahibi Moritz auf der Heide’nin arkasında ikinci olmuştum. Bugün parkurun bazı bölümlerinde tek başıma koşmanın dezavantajlarını yaşadım. Özellikle Akdağ tırmanışı hayli zorlu oldu. Ancak elde ettiğim sonuç, geçtiğimiz yılın birincisinden çok daha iyiydi. 
 
 
Parkuru 5 saatin altında tamamlama hedefime ulaşamasam da çok verimli bir organizasyon oldu. Bu organizasyondan aldığımız veriler, gelecek dönemde katılacağım yarışlara hazırlanmak adına çok kritik olacak. Önümüzdeki günlerde uluslararası organizasyonlarda başarılı olmayı hedefliyorum. En büyük hedefim ise 2021 yılında gerçekleştirilecek olan Salomon Cappadocia Ultra Trail®’de parkuru 5 saatin altında bitirerek rekoru kırmak olacak. 
 
Ayrıca bana bu organizasyona katılma fırsatı verdikleri için Salomon Türkiye ile Argeus Travel & Events’e, BREAKING5 organizasyonuna destekleri için Ürgüp Kaymakamlığı’na ve Ürgüp Belediyesi’ne, rekor denemesi boyunca beni yalnız bırakmayan Salomon Türkiye Koşu Takımı sporcularına, sağlık çalışanlarına ve görevlilere çok teşekkür ederim.”
 
“Mehmet Soytürk’e bugünkü performansı için çok teşekkür ederiz”
 
Salomon Türkiye Marka Müdürü Orçun Kutluad ise Mehmet Soytürk’ün performansı için şu açıklamaları yaptı:
 
“Salomon Türkiye olarak BREAKING5 organizasyonundan ve Mehmet Soytürk’ün performansından dolayı çok mutluyuz. Kendisine, bugünkü performansı için çok teşekkür ederiz. Mehmet çok iyi bir atlet. Uluslararası yarışlarda ülkemizi başarıyla temsil etmiş bir isim. Bazı rekorlar, tekrar tekrar denemenin ardından elde edilir. Çok üst seviye atletlerin bile bazı rekorları birkaç denemenin ardından kırdığını görüyoruz. Kendisine, 2021 Salomon Cappadocia Ultra Trail®’de bu rekoru kıracağı konusunda sonuna kadar güveniyoruz. Ayrıca Salomon Türkiye olarak Salomon Cappadocia Ultra Trail®’e olan desteğimizi sürdüreceğiz. BREAKING5’ta emeği geçen herkese bir kez daha çok teşekkür ediyoruz.”
 
BREAKING5 için Salomon Sense Ride 3’ü tercih eden Soytürk; Sense Ride 3’ün ayağını kavrayışı, arazideki yol tutuşu ve bu mesafelerdeki performansı ile parkuru sorunsuz şekilde tamamladı. 
 
Salomon Türkiye, 810 olan ITRA (Uluslararası Patika Koşuları Birliği) puanını 850’ye çıkartma hedefiyle uluslararası yarışlara katılacak olan Mehmet Soytürk’e destek vermeye ve Salomon Cappadocia Ultra Trail®’e güç katmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son yılların yükselen üreticilerinden birisi olan Dacia, yeni marka kimliğinin öncüsü olan...