Galatasaraylı Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers, Snerijder'in Fenerbahçe'ye transfer olacağı iddialarını net bir şekilde yalanladı.
Galatasaray, bu sezon sözleşmesi bitecek olan Wesley Sneijder ile yeniden anlaşma yolunda önemli bir adım attı. Bugün gazetesinin haberine göre Galatasaray yönetimi Sneijder'in sözleşmesini 2 yıl daha uzatacak.
 
Hollandalı oyuncunun sözleşmesinin uzatılması konusunda belirsizlik yaşadığı dönemlerde Fenerbahçe’nin ilgilendiği iddia edilmişti. Ancak Sarı-Lacivertliler bu iddiaları yalanlamıştı. Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers de bu polemiğe katıldı. ''Sneijder Fenerbahçe’de oynar mı?'' sorusuna menajer Albers “Hayır. Sneijder asla Fenerbahçe’de oynamaz.” diyerek son noktayı koymuş oldu.
 
Yönetime tepki göstermişti
Sözleşme uzatılması konusunda ise Albers “Galatasaray Sneijder ile kontrat uzatmak istiyor. Wesley de kalmak istiyor. Şu anda söyleyebileceklerim bu. Yönetim çok profesyonel.” diyerek anlaşma yolunda önemli adımların atıldığının sinyalini verdi. Ancak Guido Albers’in Galatasaray’ın Melo ile sözleşme imzaladığı dönemde yönetime ağır eleştirilerde bulunmuştu. “İnanılır gibi değil. Melo imzaladı ama Sneijder’le ilgili bir adım yok. İstanbul’a gelmiyorum. Çünkü yönetimin bu konuyla ilgili bir planı yok.” ifadeleriyle  tepkisini göstermişti. 
Kaynak: Goal TR