#
#
Sneijder'in dün Hollanda medyasına verdiği röportajdan...
22/01/2013 - 15:04
Binlerce taraftar havaalanında seni seni bekledi. Çıkıp el sallayamadın mı?
Hayır hayır, herşey cok karışıktı. Tabi buraya gelirken duydum bircok taraftarın beni bekleyeceğini ve gerçekten de öyleydi. Dışarı çıktık. Taraftarlara kendimi göstermem gerekiyordum ama arabadan bunu yapmam gerekiyordu. Herkes çılgınlar gibiydi. Çok büyük bir kulüp oldugunu görebiliyoruz.
 
Neden Galatasaray?
Dediğim gibi çok büyük bir kulüp. Fazla da düşünmedim aslında. Sanki kararımı almam uzun sürdü gibi gelebilir ama her şey resmileşince kararı vermem zor olmadı. Aslında hemen kararımı verdim ve iyi hissetim bu kararı verince. Çünkü büyük bir kulüp; kendi liginde şampiyonluğa oynuyor, kupada ve Sampiyonlar Ligi'nde mücadele ediyorlar.
 
Ama Avrupa'nın ilk 5'inde değiller. Herkes senden oraya gitmeni bekliyordu. Mesela İngiltere. Başka kulupler de var mıydı seni istiyen?
Hayır ama ben de artık Avrupa'nın ilk 5'inde değildim.
 
Yani sence öyle...
Evet belki 3 sene önce öyleydi. Şampiyonlar Ligi'ni kazandığımızdan dolayı. Ama bence bu benim için ileriye bir adım. Yani gerilemiyorum. Öyle olsaydi zaten bu kararı almazdım
 
Neden?
Sportif anlamda benim icim ileriye dogru bir adim atmak zorundayim, ozellikle kariyerim icin bu onemli. 28 yasindayim. Ve yine tekrarliyorum benim icin ileriye dogru bir adim bu. Onceden boyle gordum ve hala boyle goruyorum. 
 
Burda ne bekliyorsun?
Çok şey... Öğlen burda nasıl karşılandığıma bakın mesela. Bu beni çok gururlandırıyor. Bunu onlara da göstermek istiyorum, iyi bir oyuncu aldıklarını.
 
Kuyt ile konuştun mu? Fenerbahçe'de oynuyor o da?
Tabi ama o daha cok şehri vs. sormak icindi. Yani diğer konulara pek girmedik.
 
Peki seni birşey icin uyardı mı?
Hayır. Hiçbirşey için uyarmadı.
 
Böyle bir durumda Louis van Gaal'in söyleyecekleri var mıydı? Seni aradı mı ne yapacağını sormak için?
Evet görüştük. Ve bu önemliydi tabi ki. O da olumlu karşıladı kararımı. Ve bu da sadece benim Galatasaray'i büyük bir kulüp olarak gördüğümün de göstergesidir. Van Gaal da benimle aynı görüşte.
 
Türkçe öğrenecek misin?
Evet, mecbur tabi. Bence geldiğin ülkeye ayak uydurman gerekir. Bunu İspanya'da yaptım, İtalya'da yaptım ve burda da yapacağım. Belki biraz daha uzun sürebilir öğrenmem.
 
Çeviri
TD Forum / Panna
FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Teknoloji devi Apple, WWDC 2022 etkinliğinde karşımıza iOS 16 ile çıkacak. İşte bu sürüm...