Dün gece oynanan ve Türkiye'nin geriden gelerek 3-2 kazandığı İsveç maçı sonrasında Serdar Gürler'in verdiği bir demeç tartışma konusu oldu.
Serdar Gürler'in alınan galibiyete dair ''Bu galibiyet bize inanmayanlara kapak olsun'' sözü sosyal medyada gündem olurken, Gürler daha sonra Instagram'dan paylaştığı bir postla açıklamasının yanlış anlaşıldığını ve kastının Rus gazetesi olduğunu belirtti.
 
Serdar Gürler'in bu açıklaması inandırıcı bulunmazken, yapılan düzeltme açıklaması ise alay konusu oldu. Zira Rus gazetesinin bizim milli takımın ruhu olup olmadığına dair kaygıya sahip olması epey gülünç duruyor. 
 
İşte Serdar Gürler'in ''kapak'' açıklaması
 
 
Gürler'in daha sonra Instagram'dan yaptığı açıklama
 
 
Tepklerin nedeni
Serdar Gürler'in ''kapak olsun'' lafına gösterilen tepkilerin temel nedeni, görece önceki jenerasyonlarda Milli Takım'a hakim olan ''abicilik'', ''adamcılık, ''adamsın, reissin'' türünden kültüre haiz topçu tayfasıyla gidilecek bir yol olmadığını anlaşılması ve üzerine kurulan yeni genç bir takımda, eski ağızlar ve eski söylemlerden uzak, işine, sahaya, oyuna odaklanan bir kadro görüntüsü herkeste Milli Takım'a karşı yeniden sempati, yeniden Milli Takım etrafında kenetleme duygusu uyandırmıştı.
 
Gürler'in bu çıkışı, eski alışkanlıklar, eski ağızlar, eski kabadayılıklardan bir emare gibi görününce taraftarın da, yeni oluşumu destekleyenlerin de keyfi kaçtı. Sosyal medyaya düşen genel tepki fotoğrafı bu şekilde.