#
#
Her sene baharın gelişiyle beraber yapılan ve Ege bölgesinde Türkiye adına yüz akı organizasyonlarından biri olmaya doğru giden U12 İzmir Cup bu sene beşinci kez düzenleniyor.
02/04/2018 - 11:07
Altınordu'nun Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'ndeki 8 modern sahada düzenlenecek turnuva 6 Nisan 2018 Cuma Alex de Souza'nın vuruşu ile başlayacak. 
 
Alt yaş kategorisindeki mücadele futbolun en saf hali. Kulüplerin kendi alt yaş disiplinlerindeki çocukları nasıl yönettikleri, takımların tavırları, kulüp geleneklerinin sergilenmesi adına U12 İzmir Cup'ın bir gösteri alanına dönüştüğünü söylemek gerekiyor. Daha önceki turnuvaları takip eden bir ekip olarak şunu belirtmeliyiz ki gündemdeki profesyonel futbolun dışında futbolun saf haline olan özleminiz varsa bu haftasonu direksiyonunuzu İzmir - Selçuk'a kırın, pişman olmazsınız. 
 
 
Spor medyası ve futbol dünyası için senelik buluşma
Oynayan oyuncuların aileleri, yakınları, aynı yaştan gelen genç seyircilerle adeta bir futbol panayırına dönüşen turnuva, yemyeşil dağlar arasındaki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde, futbol dünyasından insanlarla derin sohbetler, maçtan maça koşturulan tatlı bir heyecan ve gerek dünyanın değişik yerinden gelen konuklarla tanışma gerekse de Türkiye'nin futbol dünyasından yüzlerle kaynaşma ve fikir alışverişi ortamı da sunuyor.
 
Sponsor katkısı
Ford, Petrol Ofisi, Tat, Pastavilla, Pınar ve Özkan Demir Çelik Sanayi AŞ, Pine Bay Holiday Resort, Pagos Travel, Özel Gazi Hastanesi, Gözde Kuşadası Hospital ve TFF'nin sponsorları arasında yer aldığı turnuva 3 gün boyunca sürecek ve dünyanın dört bir yanından gelecek takımların altyapı U12 yaş kadrolarını konuk edecek.
 
Alex de Souza da geliyor
Fenerbahçe'nin efsane oyuncularından Alex de Souza, U12 İzmir Cup'ın konuğu olarak İzmir / Selçuk'a gelecek. Bu yıl 21 ülkeden 56 takımla adeta dünya kupasına dönüşecek turnuvaya, ülkemizden de 10’u Süper Lig ekiplerinden olmak üzere toplam 22 kulübün, U12 takımları katılacak. U12 İzmir Cup’a geçtiğimiz yıllarda bir dönem Galatasaray’da görev yapan Jan Olde Riekerink ile eski Fenerbahçeli yıldız Salih Uçan da özel konuk olarak katılmıştı.
 
Köklü kulüpler Selçuk'ta 
İngiltere'den Manchester City, Sheffield Wednesday, Hollanda'dan PSV Eindhoven, AZ Alkmaar ve Twente, Hırvatistan Dinamo Zagreb, İtalya'dan Sampdoria, İspanya'dan Athletic Bilbao, Portekiz'den Benfica, Porto ve Braga, Belçika'dan ANderlecht, Standard Liege, Mechelen ve Genk, Romanya'dan Steau Bucuresti, Bulgaristan'dan Levski Sofia, Danimarka'dan Midtyjlland gibi köklü Avrupa kulüpleri turnuvada mücadele edecek.
 
Turnuvaya yakın markaj
Biz de Tribundergi ekibi olarak 4 Nisan 2018 Çarşamba gününden itibaren U12 İzmir Cup'ı yerinden takip edecek, gerek site, gerekse de sosyal medya kanallarımız üzerinden sizlerle izlenimlerimizi, özel haberlerimizi, fotoğraf ve videolarımızı paylaşacağız.
 
#BaşarıGelecek
 
Geçen yılın final maçından
 
 
Geçen yılki turnuvada Jan Olde Riekerink ve Fatih Terim
 
 
2015'teki turnuvada Higuita'dan hallice Anthony.
 
 
Turnuva sitesi 
u12izmircup.org
 
Turnuva sosyal medya hesapları
Facebook 
https://www.facebook.com/U12IZMIRCUP
Twitter https://twitter.com/u12izmircup
Instagram https://instagram.com/u12izmircup/
Youtube http://www.youtube.com/channel/UC63R-Qhr-r6FQdoMTfHC4kQ
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
2020 Galaxy M ailesinin popüler üyeleri Samsung Galaxy M31 ve Galaxy M21 için beklenen One UI 2.1 güncellemesi...