#
#
İsveç’in tecrübeli oyuncusu Caroline Seger 200. milli maçını oynadı
06/07/2019 - 19:44
2019 Dünya Kupası’nda yer alan futbolcular, bireysel rekorlar kırmaya devam ediyorlar.
 
İsveç’in tecrübeli orta saha oyuncusu Caroline Seger, İngiltere maçında milli formayı 200. defa sırtına geçirdi.
 
 
34 yaşındaki oyuncu, 2019 Dünya Kupası’nda İsveç’in altı maçında sahada yer aldı. Sadece Hollanda ile oynanan yarı finalde yer alamayan Seger, o maçta takımına yardımcı olamadı ve İsveç finali göremedi.
 
İngiltere ile oynan üçüncülük maçına ilk 11’de çıkan kaptan Seger, 200. kez milli formayı giydi. Daha önce bu başarıyı elde eden 19 kadın futbolcu vardı. Seger listeye adını yazdıran 20. isim oldu.
 
Listenin ilk dokuz sırasında sekiz ABD’li ve bir Kanadalı (Christine Sinclair var).En fazla milli olan Avrupalı kadın sporcular ise Almanya’nın efsane golcüsü Birgit Prinz ve bir başka İsveçli Therese Sjögran… İkili takımlarıyla beraber 214 maç oynadı.
 
Seger ilk milli maına 2005 yılında Algarve Kupası’nda çıktı ve Almanya’ya rakip oldu. Kulüp kariyerine ise Linköpings takımında başlayan başarılı orta saha, daha sonra ABD’ye gitti ve Philadelphia Independence ile Western New York formaları giydi. 2012’de Malmö formasıyla Avrupa’ya dönen Seger, daha sonra Tyresö, PSG ve Lyon takımlarında top koşturdu. Tecrübeli oyuncu 2017’den beri Rosengard forması giyiyor.
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için hazırlanan yeni nesil kontrolcü DualSense, beklenenden daha...