#
#
Bursaspor, Fenerbahçe'den Samuel Holmen'i 1 yıllığına kiraladı.
08/08/2014 - 15:37
İmza törenine Başkan Recep Bölükbaşı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yönetim kurulu üyeleri Ali Turan, Ali Büyükkurt, Enver Kumova ve Nihat Akınoğlu ve taraftarlar katıldı.
 
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün Bursaspor’un önemli günlerinden biri aramıza yeni bir futbolcu kardeşimizle sözleşme imzalamak için toplandık. Öncelikle kendisine, ailesine Bursaspor’a hayırlı olmasını diliyorum. Holmen aşkı biliyorsunuz uzun yıllar Bursaspor camiasında hep vardı. Sönmeyen bir ateşti. Fenerbahçe’de oynuyordu. Geçen sezon da alınması gündemdeydi. Bize kısmet oldu. İnşallah takıma çok katkı sağlayacak. Zirveye oynayacak olan Bursasporumuza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kendisine huzurlarınızda ‘hoşgeldiniz’ diyorum. Tabi Holmen’in Bursa’ya gelmesinde öncelikle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a, Başkan Vekili Mahmut Uslu’ya ve CIO’ları Hasan Yılmaz’a çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 2-3 gün görüştük orada. Holmen ile de görüştük. Bizi çok iyi ağırladılar. Yönetim kurulu olarak çok teşekkür ediyorum. Bir teşekkürü de Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye etmek istiyorum. Çünkü kongreden sonra gerçekten Bursaspor’a desteğini hiç esirgemedi ve hep yanımızda oldu. Zaten sıklıkla bir araya geliyoruz. Holmen’in alınmasında da bize katkısı büyük. Ben tekrar başkanıma çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Bursaspor'un yeni transferi Samuel Holmen de şu ifadeleri kullandı: “Öncelikle bu şansı bana verdiğiniz ve Bursapor’a transferimde bana güvendiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Başkana ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza… Geçen sene zor bir sezon oldu. İsteğim kadar maç oynayamadım. Daha fazla maç oynamayı istediğim bir kulübe geldim. Bursaspor benim için en iyi seçenekti. Muhteşem taraftarı olan çok büyük bir kulüp. Burada olduğum için çok mutlu ve heyecanlayım, en kısa zamanda takımıma katılmak ve antrenmanlara çıkmak istiyorum.”
 
 Recep Bölükbaşı transfer çalışmalarıyla ilgili bilgi vererek şunları söyledi: “3-4 arkadaşımız var görüştüğümüz. Bir tanesi dünya çapında bir futbolcu son rötuşlar kaldı. Gene genç fakat dünyada söz sahibi bir ülkenin futbolcusu olan arkadaşımızla ilgili gerekli çalışmaları yaptık, tekliflerimizi sunduk. Şuanda onlardan cevap bekliyoruz. Onların dışında geçen dönem yabancılardan gitmek isteyenler vardı, onlarla ilgili çalışmamız var. Onlardan giden olduğu taktirde görüştüğümüz ancak beklettiğimiz futbolcu arkadaşlar var. Bu arada kurumsallaşma çalışmalarımız var. Kongrede söz vermiştik basketbol şubesi açacağımızı söylemiştik, kurduk. Başkanımıza yine teşekkür ediyorum Basketbol Federasyonu’nu arayarak 3. Ligde olmamızı söyledi. Hatta 2. Lig’den başlayabilirdik. Ama biz 3. ligden başlamayı tercih ettik. Bütün çalışmaları yapıldı. İnşallah Bursa’da çok güzel şeyler olacak. Önce iletişimi beraber yapacağız birbirimize tahammül edip sabır göstereceğiz. Sene sonunda çok daha güzel şeyler olacak.”
 
ANLAYIŞLI OLALIM
Renato Civelli’nin takımdan ayrılma durumunun olup olmadığı ile ilgili bir soruya ise başkan şu yanıtı verdi: “Ağzınızdan çıkanlar senet oluyor. Dışarıda gizliden yürüttüğümüz şeyler açığa çıktığında zamanında Bursaspor zarar gördü. Yönetim işleri en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Onlarla ilgili açıklama yapmak istemiyorum. Anlayışlı olursanız sevinirim. Geldiğimiz günden bu güne kadar yapılanlarla ilgili birkaç gün sonra dostane bir toplantı yapacağım. Ancak şu transferleri bitirelim. Gerekli açıklamaları yapacağız. Ne söz verdiysek hepsini yapacağız. Ama ben de sizlerden bir şey istiyorum. İki aydan beri yerden yere vuruyorsunuz, biz Bursaspor için uğraşıyoruz. Bize sorun diyorum, sormuyorsunuz. Lütfen bizim samimiyetimize güvenin. Biz Bursaspor için geldik. 2015’te seçim var başarılı olamazsak gideriz. Ama başarılı olmaya geldik başarılı da olacağız. 1 ayda kaçacaklar diyorlar, ben kaçmayacağım. Yıldızlarımızı satmayacağız. Bunu söyledik. Yabancılarla ilgili çalışmalarımızı da yürütüyoruz. Pinto gitmek için bizden 600 bin dolar para istedi. Beş kuruş para vermeden kendisini gönderdim. Bursaspor’un 1 kuruşun benim kuruşumdan daha değerli.”
 
Konuşmaların ardından Samuel Holmen ile sözleşme imzalandı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Normalde lansmanda beklediğimiz ancak gelmeyen Huawei P40 Pro DxOMark sonucu kısa süre önce açıklandı....