#
#
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi: ''Futbol adamları televizyonlarda parayla yorum yapmasın.''
26/11/2015 - 17:59
Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, ''Futbol adamlarının, televizyonda insanları futbol ve tecrübeleriyle ilgili bilgilendirme amaçlı yer almasını istiyoruz. Maddi amaçlı, mukaveleli değil.'' dedi.      
 
Aybaba, yaptığı açıklamada, takımdaki görevine son verilen veya görevinden istifa eden teknik direktörlerin, medyada maddi bir karşılığa binaen yorumculuk yapmasının, teknik adamlık mesleğine zarar verdiğini söyledi. 
 
''Mustafa hocama başarılar diliyorum''
Konuyu, Mustafa Denizli'nin Galatasaray Teknik Direktörlüğü görevine getirilmesi üzerinden değerlendiren Aybaba, ''Hoca çalışıyor, teknik direktör. Ancak son 2 senesi televizyonlarda geçti. Keşke öyle olmasaydı. Futbol adamlarının televizyonda insanları futbol ve tecrübeleriyle ilgili bilgilendirme amaçlı yer almasını istiyoruz. Maddi amaçlı, mukaveleli değil. İnsanların meslektaşlarımıza bakış açısı bakımından daha iyi olurdu. Başarılı bir hocadır. Yıllarca Türk futbolunu yönetti. Yönettiği bütün takımlarda şampiyonluklar gördü. Kendisi 'Son takımım' diye açıklama yaptı. Mustafa hocama başarılar diliyorum.'' diye konuştu.      
 
''Futbol ve takım adına güzel işler yaptık''
Eskişehirspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Samet Aybaba, kırmızı-siyahlı ekibin sportif ve ekonomik anlamda iyi durumda olmadığını ve zor günlerden geçtiğini dile getirdi.
 
Eskişehir'in Trabzon ve Bursa gibi Türkiye'deki önemli 3 futbol kentinden biri olduğunu anlatan Aybaba, ''İnsanları, stadı, bandosu ve taraftarı keyifli. Oyuncularımız 8 maç art arda kaybedilmesi nedeniyle demoralize olmuş durumdaydı. Bunu telafi etmek için yoğun çalıştık. Torku Konyaspor maçına çıktık, bazı oyuncularımız çalışmalarımıza hemen cevap verdi. Futbol ve takım adına güzel işler yaptık. Keşke o maçtan üç puanla dönebilseydik.'' diye konuştu.
 
Aybaba, önlerinde Mersin İdmanyurdu ile oynayacakları önemli bir karşılaşma bulunduğunu anlatarak, şimdi camia olarak bu maça odaklandıklarını ifade etti.      
 
''Bir galibiyete ihtiyacımız var''
Deneyimli teknik adam, Torku Konyaspor maçında statta Eskişehirspor taraftarının takımına müthiş destek verdiğini vurguladı. Takıma, en kötü günde destek olunması gerektiğini belirten Aybaba, ''Eskişehirspor taraftarı inanılmaz. Bu futbol şehrini ayakta tutmak gerekiyor. Taraftarımız doğruyu yapıyor. Eskişehirspor ilerleyen dönemde şampiyonluğu hedeflemelidir. Kulübün 5 yıllık planı içinde şampiyonluk olmalıdır. Kulübün içinde bulunduğu olumsuzlukları artıya çevirmek esas problemimiz. Kendime düşen sorumluluğu alacağım. Bir galibiyete ihtiyacımız var.'' yorumunda bulundu.      
 
Aybaba, devre arasında transfer edecekleri oyuncularla görüşmelere başladıklarını dile getirerek, ''İzlediğimiz oyuncuları Kamuran Yavuz hocamız da izleyecek. Latin Amerika ve Kuzey Avrupa ülkelerinde izlediğimiz oyuncular var. İhtiyacımıza göre oyuncuları transfer edeceğiz.'' dedi.    
 
''Yabancı kontenjanının artması, Türk futboluna zarar verecek''
Samet Aybaba, Türk futbolunun geleceğine dair değerlendirmede de bulundu. Futbolda saha içi performansın çok düştüğünü kaydeden Aybaba, ''Magazin ön plana çıktı. İyi görmüyorum. Yabancı kontenjanının artması da zarar verecek. Futbolcu yetiştiremiyoruz. Futbol ve spor adına gençlerimiz için bir şey yapmıyoruz. Kulüplerde geleceğe dair planlama yapılmıyor. Herkes yabancı futbolcu transfer ediyor.'' değerlendirmesini yaptı.     
 
Aybaba, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılmaya hak kazandığını anımsatarak, ''Milli Takım çok büyük iş yaptı. Kimse bunu beklemiyordu. Fatih Terim bir ustadır. Bir hemşehrisi ve meslektaşı olarak, ondan futbolun geleceğiyle ilgili bir takım işler yapmasını istiyorum. Daha hızlı, çabuk ve kararlı şekilde futbolda revizyon yapmalıdır.'' şeklinde konuştu.
Kaynak: Hürriyet
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell, popüler XPS 13 ve XPS 13 2-in-1 modellerini güncellendi....