#
#
ALT LİGLER
UEFA standartlarına uygun 28 bin kişilik stadın yüzde 60'ı tamamlandı.
19/12/2015 - 13:37
Spor Toto 3. Lig 2. Grup takımlarından Sakaryaspor'un, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından UEFA kriterlerinde inşa çalışmaları süren 28 bin 160 kişilik stadının gelecek sezona yetiştirilmesi planlanıyor.
 
Projeye göre, Adapazarı ilçesindeki yaklaşık 128 dönüm arazinin 28 dönümü üzerinde yapılan statta, sosyal donatıların yanı sıra 18 asansör, 29 loca, 22 mescit, emzirme odaları, çocuk oyun alanları yer alıyor.
 
Engelli vatandaşların rahat kullanımına yönelik tasarlanan statta, 495 kişilik VIP tribünü, 232 loca, 378 kişilik basın tribünü, 150 engelli seyirci ve 150 engelli refakatçı koltuğu bulunuyor.
 
Üst yapı betonarme işlerinin tamamlandığı stadın, bodrum katta 8'i engelli 151 araçlık kapalı otopark, çevresinde ise 77'si engelli, bin 342 araçlık açık otoparkla hizmet vermesi amaçlanıyor.
 
"Yeni statla yükselişe geçeceğiz"
Türk futboluna önemli yıldızları kazandıran yeşil-siyahlı ekip, eski güzel günlerine geri dönmek için yapılan çalışmalar kapsamında yeni stadı da milat olarak görüyor.
 
Mücadele ettiği 3. Lig'den bir üst lige çıkarak, mazisine yeni şampiyonluklar kazandırma planları yapan Sakaryaspor, yeni stadında 2. Lig müsabakası oynamayı hedefliyor.
 
Kulüp başkanı Selahattin Aydın, mevcut stadın ekonomik ömrünü doldurduğunu, gelen seyirci ve misafirlere karşı mahcup oldukları bir konuma kavuştuğunu söyledi.
 
Ömrü bittiği için stada masraf da yapılamadığını vurgulayan Aydın, "Dört gözle yeni stadın bitimini bekliyoruz. Yüzde 60'ı tamamlandı. Gelecek sezon 2. Lig'e yükselerek maçlarımızı yeni stadımızda yapmak en büyük hedefimiz. Allah, inşallah bizleri mahcup etmez." ifadelerini kullandı.
 
Aydın, Sakaryaspor'un Türkiye'de "futbolun beşiği" olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "Futbolcu yetiştirip dışarı gönderen bir takım ama biliyorsunuz çok sıkıntılı günler geçirdi. İki yıl önce amatör lige düşmeyle burun buruna gelmişti. Hamdolsun o sıkıntıları atlattık. Şehrin başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere iş adamı Orhan Kocabıyık'ın katkıları, Sakaryaspor için kurtuluş oldu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Amatöre düşme korkusunu atlattık, bundan sonra bir üst lige çıkma, eski günlere geri dönme mücadelesi veriyoruz. O sıkıntılı günlerde de tabi çok fazla futbolcu yetişmemiş. Gençlerin de hedefi Sakaryaspor olmamış çünkü devamlı kötüye giden bir kulüp ama şimdi iyiye gidiyor. Herkesin tekrar Sakaryaspor formasını giymek için mücadele ve rekabet edeceği bir ortam olacak. Biz onu görüyor ve ümit ediyoruz."
Kaynak: TRT Spor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son dönemde kripto paralar ile gündemden düşmeyen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bir ara lider olduğu...