2014 yılında Roma'da oynanan İtalya Kupası finalinde Fiorentina ile karşılaşan Napoli takımının taraftarları maçtan önce şehre gelirken Tor Di Quinto semtinde otobüslerden inmiş ve çevredeki Roma taraftarlarıyla arbedeye karışmıştı.
Çıkan gerginlik esnasında Napoli taraftarının saldırıp linç etmek istediği Roma'nın eski tribün liderlerinden Daniele de Santis'in silahından çıkan kurşun, 27 yaşındaki Napoli taraftarı Ciro Esposito'ya isabet etmiş ve taraftar 53 gün sonra hayatını kaybetmişti.
 
Uzun süredir devam eden davada nihayi karar açıklandı. Roma taraftarı ''Gastone'' lakaplı Daniele de Santis 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 
 
Olay 3 Mayıs 2014 tarihinde Olimpiyat Stadı Kuzey tribününe yakın bir semt olan Tor di Quinto'daki bir Roma taraftar lokali çevresinde yaşandı. De Santis, arbede esnasında silahını ateşlediğini itiraf etti ancak bunu kendisini savunmak için yaptığını söyledi. Arbede öncesi bölgedeki kalabalık Fiorentina taraftarları tarafından tehdit edildiğini hissettiğini de ekledi.
 
Dün Temyiz mahkemesi daha önce 24 Mayıs 2016'da 26 yıl olarak verilen cezanın geçen Haziran'da 10 yıl azaltılarak 16 yıl olarak açıklanmasına yapılan itiraz da reddetti ve cezayı onadığını açıkladı. 
 
Ciro Esposito'nun annesi Antonella Leardi ''Sadece gerçeği istedim, anladım da'' diye konuştu.
 
Sözlerine ''De Santis'in hapiste ne kadar kalacağıyla ilgilenmedim. Bu olaydaki sorumluluğu ve kasti kesinleşmiştir'' diye devam etti.