#
#
LA LIGA
  1. TAKIMLAR
    O
    Av
    P
  1. Tamamını Göster »
LA LIGA
Lionel Messi, Valencia karşısında fileleri havalandırarak 11 yıldan kısa sürede kariyerinin 500. resmi golünü attı. Yıldız oyuncu 500 gol barajına ulaşmak için sadece 632 maça çıktı.
18/04/2016 - 13:54
Kariyerinin ilk resmi golünü Mayıs 2005'te henüz 17 yaşındayken Albacete'ye atan Lionel Messi, o günden sonra futbol tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından birine dönüştü. Hatta birçokları Messi’yi futbol tarihinin gördüğü en iyi oyuncu olarak nitelendiriyor.
 
Uzun süredir kariyerinin 500. resmi golünü arayan Messi, 508 dakikalık suskunluğuna Valencia karşısında son vererek hedefine ulaştı.
 
En çok golü kime attı?
Yıldız oyuncu kariyeri boyunca en çok golü Atletico Madrid ve Sevilla'ya attı. Messi, 2 takımın filelerini 25'er kez havalandırdı. Real Madrid'e de 21 gol atan Messi, halen El Clasico tarihinin en golcü oyuncusu unvanını elinde tutuyor.
 
 
Hat-trick
Messi, parlak kariyeri boyunca 33 kez hat-trick yaptı. 4 maçta 4 gol atarken 1 maçı da 5 golle tamamladı. Messi'ye en çok asist yapan oyuncu ise yıldız oyuncuyu 42 kez golle buluşturan Dani Alves.
 
En sevdiği dakikalar
Messi’nin en sevdiği bölüm ise maçların son 15 dakikası. Rakiplerinin yorulmasını çok iyi değerlendiren Messi, 500 golünün 130’unu son 15 dakika içinde attı. Yıldız oyuncu ilk 15 dakikada ise sadece 50 gol attı.
 
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yan kısımları genişleyen Samsung Galaxy Scroll isimli telefon yolda. Kısa bir süre önce ortaya çıkan...