#
#
Erken yediği gole rağmen Portekiz karşısında etkili bir oyun sergileyen Fas, aradığı golü bir türlü bulamayınca ikinci maçından da yenilgiyle ayrıldı.
20/06/2018 - 17:17
Fas sahada yapacaklarıyla Portekiz’i zorlayabilir mi zorlayamaz mı sorularına cevap ararken Ronaldo 4. dakikada golünü attı. Gol sonrası Fas rakibinin üstüne giderek vakit kaybetmeden beraberliği yakalamaya çalıştı. Son vuruşlarda etkili bir isme sahip olmadıkları için Portekiz karşısında girdikleri zor pozisyonlardan gol çıkaramadılar. Portekiz dinleniyor gibi bir görüntüye sahipti. Rakiplerini kendi sahalarında karşıladılar ancak kolay kolay da baskıya boyun eğmediler. Guedes, Ronaldo’dan gelen şık pası gole çevirebilse devreye daha rahat gideceklerdi. Faslı oyuncular zaman zaman agresif oyunun dozunu kaçırdılar, özellikle Benatia iki kez Ronaldo’ya sert müdahalede bulunarak sarı kart gördü.
 
İlk yarıdaki baskılı oyununu sürdüren Fas bu kez rakip kalede daha ciddi tehlikeler yaratmaya başladı. Younes Belhanda’nın kaleye gönderdiği iki kritik şut Rui Patricio tarafından başarıyla çıkartıldı. Benatia’nın da ceza sahasından az farkla auta gönderdiği şut Portekiz için tehlike çanlarının ciddi şekilde çaldığının habercisiydi. Özellikle Nordin Amrabat’ın sağ kanatta gösterdiği performans Portekiz savunmasını çok zorladı. Yakaladığı fırsatları değerlendiremeyen Fas ikinci maçında da gol atamadan rakibine teslim olmuş oldu.
 
 
Maçın Öne Çıkan Oyuncusu: Rui Patricio
Özellikle ikinci yarıda yaptığı kurtarışlarla rakibe geçit vermedi, Portekiz savunmasının bocaladığı anlarda görevini yerine getirerek galibiyeti getirdi.
 
Maçtan Akılda Kalan An: Türkiye yok ama…
 
Ronaldo’nun gol sevinci sırasında kadraja giren bayrağımız bizi turnuvada olamadığımız için hüzünlendirse de yine de yüzümüzde hoş bir tebessüm oluşturdu.
 
https://image.ibb.co/kEaqPd/Whats_App_Image_2018_06_20_at_15_10_40.jpg
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Bu yıl içerisinde satışa hazır haliyle karşımıza çıkarılmasını...