#
#
STYLE
Spor koleksiyonerleri, bilhassa futbol ürünleri toplayan koleksiyonerler için PANINI ismi son derece kutsaldır.
28/10/2012 - 13:40
Bilhassa 1970’lerden sonra PANINI futbol koleksiyoner ürünlerinin yelpazesini genişletti. Yine aynı yıllarda PANINI diğer bazı spor dallarının koleksiyon ürünlerini üretme konusunda girişimlere başladı.
 
Günümüze yaklaşıldığında ise PANINI etkin olduğu Avrupa kıtasının dışına çıkarak Amerika kıtasında, öncelikli olarak ABD’de değişik spor dalları için önemli koleksiyon ürünleri piyasaya sürdü.
 
Bunlar arasında, üzerinde beyzbol, basketbol ve Amerikan futbolu takımlarının ve oyuncularının resimlerinin bulunduğu çeşitli ürünler vardı.
 
Bugün PANINI ABD’de önemli bir piyasaya sahip. Bu piyasadaki etkinliğini korumak adına PANINI farklı uygulamalarına devam ediyor.
 
Bu vesile ile PANINI, NFL yıldızlarından Andrew Luck ile bir anlaşma imzaladı; buna göre Luck’ın resimlerinin üzerinde olduğu koleksiyon ürünleri piyasaya sürecek. Ürünler PANINI Authentic aracılığı ile alınabilecek.
 
PANINI’nin ABDdeki sporculara özel ürünleri satışa sunduğu alışveriş mağazası PANINI Authentic uzun yıllardır ABD’de koleksiyon kart ve resim haricinde forma, ayakkabı ve toplar da üretmekte.
 
Bu ürünlerin üzerinde PANINI’nin sponsorluk anlaşması imzaladığı oyuncuların notları, imzaları ve özel resimleri mevcut.
 
Authentic markası PANINI’nin genişleyen satış ağı sonrasında ABD’de ortaya çıktı. Bugün Avrupa’daki çıkartma ve kart koleksiyonerliği ABD’de Authentic markası altında satışa sunulmakta.
 
PANINI Authentic şirketin dünya genelinde ne denli büyüdüğünün ve koleksiyonerlik olgusunu ne kadar farklı bir noktaya getirdiğini görsteriyor.
 
PANINI’nin daha önce bireysel anlaşma imzaladığı sporcular arasında NBA yıldızlarından Kobe Bryant, Blake Griffin ve Kevin Durant de bulunuyor.
 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye’de PlayStation oyun fiyatları son yıllarda hiç ucuz olmadı. Ancak artık durum konsolun...