#
#
FUTBOL KÜLTÜRÜ
Türk futbolunun ve Trabzonspor'un efsane isimlerinden değerli futbol adamı Özkan Sümer, 80 yaşında hayata veda etti.
22/12/2020 - 10:20
Trabzonspor camiasının efsane isimlerinden Özkan Sümer, tedavi gördüğü hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.
 
Trabzonspor'un eski başkanlarından, eski teknik direktörü ve eski altyapı sorumlusu gibi bordo-mavili camiada neredeyse her görevde bulunmuş 80 yaşındaki Özkan Sümer, bir süredir kanser tedavisi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde vefat etti.
 
Türkiye Futbol Federasyonu, Sümer'in vefatı sonrasında şu metni paylaştı:

 
''Türk futbolunun efsane ismi, A Milli Takımımızı bir dönem çalıştıran, Federasyonumuz eski Başkan Vekili, Trabzonspor'da futbolculuk, teknik direktörlük ve başkanlık görevlerinde bulunan Özkan Sümer'in bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.
 
20 Kasım 1940 Trabzon doğumlu olan Özkan Sümer, Bordo-Mavili takımda futbol oynadı, uzun yıllar teknik direktör olarak çalıştı. Bir çok kademede hizmet verdiği Trabzonspor Kulübü'nün Başkanlığını da yapan tecrübeli futbol adamı, 1980-1981 yılları arasında A Milli Takımımızın teknik direktörlüğü görevinde de bulundu. İki dönem TFF Başkan Vekilliği yapan, Trabzonspor'un yanı sıra Konyaspor, Galatasaray, Denizlispor, Malatyaspor, Samsunspor ve Petrol Ofisi takımlarında da görev alan Sümer, eğitimci kimliği ile futbolumuza çok sayıda ismi kazandırdı. TÜFAD Onursal Başkanı da olan Sümer, Türk futboluna unutulmaz katkılar sağladı.
 
Özkan Sümer'e Allah'tan rahmet; ailesi, sevenleri, Trabzonspor Kulübü ve futbol camiasına başsağlığı diliyoruz.''Sümer'i başta kendi kulübü Trabzonspor olmak üzere tüm kulüpler mesajları ile ebediyete yolcu ettiler.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Ekran kartı devi Nvidia, yakında karşımıza yeni bir ekran kartı daha çıkaracak. Çok...