#
#
U-12 İzmir Cup'a Danimarka'dan katılan Odense Boldklub'ın U-12 takımı baş antrenörü Nicolas Arvid Hedeman ile kısa bir röportaj gerçekleştirdik.
07/04/2018 - 20:12
İlk olarak röportaj için teşekkür ederiz. Sizinle ilgili biraz bilgi alabilir miyiz? İsminiz ve göreviniz nedir?
İsmim Nicolas Arvid Hedeman, Odense Boldklub U-12 takımı baş antrenörüyüm.
 
Şu ana kadar turnuva hakkında neler düşünüyorsunuz, organizasyon genel olarak nasıl?
Harika bir turnuva oluyor. Tesisler harika, insanlar şahane, yemekler iyi. Elbette böyle güzel hava durumuna pek alışkın değiliz ancak geniş bir kadromuz var. Taraftarlar ve çevredeki ortam muhteşem. Son olarak rakipler oldukça üst düzey ki bizim uluslararası turnuvalara katılırken en çok dikkat ettiğimiz konu bu.
 
U-12 turnuvasının genç yetenekleri takip etmek ve keşfetmek için erken olduğunu düşünüyor musunuz? Birçok kulüp U14-U15 hatta U-16 düzeyindeki oyuncuları ciddi olarak takibe almaya başlıyor. Sizin bu konudaki fikriniz nedir?
Bence Danimarka kulüplerinin U-12, U-11, U-10 düzeyindeki turnuvaları takip etmeleri normal. Fakat elbette bir oyuncunun kesin olarak en üst düzeye çıkacağını söylemek zor. Çünkü bu bir mantalite işi ve oyuncunun mantalitesinin büyüdüğündeki halini yansıtıp yansıtmayacağını söylemek bu yaşta mümkün değil. Bunu U-14 ya da U-15 kategorilerinde anlamak daha kolay olsa da kulüpler arasındaki rekabet bizi daha alt yaş kategorilerindeki yetenekleri kovalamaya zorluyor.
 
http://funkyimg.com/i/2ErEB.jpg
 
Odense altyapısında genç oyuncuları yetiştirirken uyguladığınız belirli bir felsefe var mı? Bazı kulüpler devamlı hücumu ön plana çıkarırken bazı kulüpler devamlı paslaşmayı öğretiyor, bu tarz bir felsefeniz var mı?
Biz oyuncuları yetiştirirken hücum odaklı olmalarını, rakibe pres yapmalarını öğretiyoruz. Çocuklara yüksek tempoda oynamaları ve bu oyun tarzında doğru kararlar alabilmeleri için baskı yapıyoruz. Maç içindeki olayları önceden görebilmelerini sağlamak istiyoruz. Ayrıca teknik odaklı birçok antrenmanımız mevcut. Oyuncuların dönüş, şut çekme, pas verme gibi teknik özelliklerini geliştirmeleri için antrenmanlar uyguluyoruz. Haftada dört kez idman yaptırıyoruz özellikle U-12 ve U-13 için teknik idmanlara çok önem veriyoruz.
 
Son bir soru, Altınordu’nun “İyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” sloganı hakkında ne düşünüyorsunuz?
İyi bir insan olursanız topluma katkı yapmanız mümkün olur. İyi bir oyuncu olmak için de iyi bir insan olmak gerekir. İyi insanlar kötülerden daha fazla değer görür.
 
#BaşarıGelecek
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
İnternet devi Google kurucularından Larry Page tarafından desteklenen Kitty Hawk elektrikli kişisel ulaşım...