#
#
Arjantinli yaşayan efsane Diego Armando Maradona, bu ay yeniden FIFA başkanı seçilmesi beklenen Sepp Blatter'i yaylım ateşine tuttu. İsviçreliyi diktatöre benzeten Maradona, ''Futbolu yolsuzluk alanına çevirdi'' dedi
26/05/2015 - 07:04
Futbolun gelmiş geçmiş en iyi isimlerinden biri olarak gösterilen Maradona bir kez daha Sepp Blatter'i hedef aldı. Maradona, bu ayın sonlarında yapılacak seçimlerde 5. kez FIFA başkanı seçilmesi beklenen Blatter'i Daily Telegraph'daki yazısında sert bir şekilde eleştirdi.
 
Blatter'in futbolu utanç kaynağı haline getirdiğini öne süren Maradona, Son bir kaç yılda futbol kötü bir değişim yaşadı. Bir zamanlar futbol gurur duyacağınız bir spordu ve futbol dünyayı birleştiriyordu. Ancak FIFA ile onun yönetim kurulu, futbolu yolsuzluk alınına çevirdi ifadelerini kullandı.
 
Sepp Blatter'le ilgili çoğu futbol taraftarı ne diyeceğimi tahmin edebilir diye sözlerine devam eden Maradona, FIFA, yüzkarası bir hale geldi ve futbolu gerçek anlamda düşünen insanlar acı bir utanç duyuyor açıklamalarıyla eleştirilerini ağırlaştırdı.
 
Blatter'in FIFA'yı kargaşaya sürüklediğini öne süren Arjantinli yaşayan efsane, 2015'te beşinci kez seçilmesi tamamen saçma. Demokratik ülkelerde bu tarz bir şey kabul edilemez. Ancak söz konusu FIFA olunca bu farklı. Futbolu tahrip etmek için bir çok şey yaptı. O bir diktatör. Bir şey bilmiyor ve artık değişim zamanı ifadeleriyle FIFA başkanlık seçiminde Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin'i destekleyeceğini belirtti.
 
Kaynak: NTVSpor
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Realme’nin Türkiye’de ürettiği ilk akıllı telefonu olan realme C21 bütçeyi yormayan...