Almanlar günümüzde adeta sporun babası. Dünya Kupası’na hükmetmeleri, olimpiyatlardaki başarıları ve en iyi spor kıyafetleri…
Retro kıyafetler bugünlerde tekrar moda oldu. Bu Alman devleri Adidas ve Puma için çok iyi bir şey elbette. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok satan spor ayakkabı, -daha önce 10 yıldır rekor Nike’daydi - Adidas’ın amiral gemilerinden olan “klasik” superstar. Diğer modellerden Stan Smith’in satışı ise 5 katına çıktı. Ve Puma’nın Suede ve Clyde modellerinin satışı da gayet başarılı.
 
“İçinde bulunduğumuz moda halkası casual-retro karışımı içerikler ürettiriyor” diyor NPD Group analistlerinden Matt Powell
 
http://funkyimg.com/i/2A9FY.png
 
Adidas Stan Smith sneakers 
 
Bütün yıl boyunca, Adidas’ın Kuzey Amerika satışları diğer rakipleri Nike (NKE, -0.22%)  ve Under Armour’ın (UAA, -1.05%) çok üstündeydi. Son çeyrek boyunca, Adidas’ın satışları %31 artarak $1.1 milyara yükseldi ve şirketin CEO’su Kasper Rorsted, daha da büyüyeceklerine dair söz verdi.
 
http://funkyimg.com/i/2A9FW.png
 
Adidas’ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı yeni Predator. Predator inceleme 
yazımız: http://www.tribundergi.com/haber/predator-geri-dondu
 
Kuzey Amerika’nın “Baba üçlüsü” en iyi formlarında değiller. Nike şu an perkandecilere çok büyük indirimler yapıyor. Under Armour spor yetkililerinin iflasından çok büyük yara aldı ve Lululemon Athletica’nın mağaza trafiği dibi görmüş durumda. Buna rağmen Almanya güç kazanıyor ancak yarın ne olacağını bilemeyiz. Modada ve sporda her zaman yeni sezon vardır. 2018 tamamen çetin geçeceğe benziyor.
 
Kaynak: Fortune