Amerika Açık 2018 Kadınlar Finali uzun zaman unutulmayacak, hafızalardan silinmeyecen bir maça sahne oldu.
ABD'li Serena Williams ile Japon raket Naomi Osaka'yı karşı karşıya getiren final maçında maça Serena Williams'in bitmek bilmeyen itirazları, hakemle olan dialogları ve rakibinin varlığınıu hiçe sayarak sergilediği terbiyesiz tavırlar damga vurdu.
 
Naomi Osaka ilk sete çok hızlı girdi. İlk oyunu Serena'ya vermesine rağmen seti 1-5'e getirdi. İlk seti 2-6 kazanarak avantajı ve moral üstünlüğü eline aldı. İkinci sette vaveyla başladı. Serena Williams'ın bu sette hakemle dialogları maça damga vurdu. 
 
Koçu Patrick Muratoğlu'nun tribünden ''coaching'' yapmasına (taktik vermesine) hakemden uyarı gelince Serena hakeme giderek feveranda bulundu. ''Ben biz kız çocuğu annesiyim. Hayatımda hiç kimseyi aldatmadım''. (Koçtan destek almadığını ısrar ederek belirtiyor, ancak aldığı görüntülere geldi)
 
 
Serena Williams'ın hakemle münakaşaya girdiği o anlar.
 
 
İkinci sette durumu Osaka lehine 4-3 iken hakemden Serena Williams'a, kendisine karşı sen hırsızsın ifadesini kullandığı için oyun cezası geldi ve skoru Osaka lehine 5-3'e dönüştü. 
 
Final setini büyük bir serinkanlılıkla oynayan Naomi Osaka, oyunu 40:30 alarak şampiyonluğunu ilan etti.
 
 
Ödül töreni de sönük geçti
Serena Willams'ın maçın ikinci setinde başlayan cazgır tavrı Naomi Osaka'nın şampiyonluğunun sönük kutlanmasına neden oldu. Ödül töreninde de tribünlerden gelen protestolar devam edince Serena Williams tribünler ''Rica ediyorum yuhlama olmasın'' dese de protesto dinmedi. Serena Willams'ın podyumda Osaka'ya karşı vücut dili de rahatsız ediciydi.
 
Ertesi gün kupa ile birlikte
Cumartesi günü şampiyonluğunu ilan eden Naomi Osaka, ertesi gün medya gününde basınla biraraya geldi ve kupasıyla poz verdi.
 
 
 
Tribünde ünlü yüzler