#
#
Ç.Rizespor'da teknik direktörü Mustafa Denizli, Boluspor galibiyeti sonrası yaptığı açıklamada bazı maçlar vardır bir galibiyetten çok daha önemli değer taşır diyerek bu akşam alınan üç puanın çok değerli olduğunu belirtti.
24/02/2013 - 00:40
Bu Paniği Bir Gün Yaşayacaktık..
Boluspor'un çok iyi bir takım olduğunu vurgulayan deneyimli çalıştırıcı Mustafa Denizli; ''Bu akşam ki rakibimiz son oynadıkları Kartal maçı hariç diğer maçlarda iyi bir performans sergilemişti. Kadrolarında çok deneyimli oyuncular bulunuyor. Maçın ilk devresinde aslında oyun bizim adımıza dönebilirdi. Özellikle kafa ile kaçırdığımız net pozisyonlar var. Bolu takımının da direkten dönen bir pozisyonu vardı. Burada bizim değerlendirmemiz gerekken son on dakika yaşadığımız baskı. Bunu yaşamak lazımdı, neticede bir gün bu paniği yaşayacaktık. Böyle tecrübeli bir takıma karşı yaşayıp kazanmak bizim adımıza çok farklı artıları olan bir galibiyet oldu.
 
Tecrubeli var, tecrubesiz var. Eski var, Yeni var...
Geçen hafta Samsun'da alınan farklı mağlubiyet bu maç öncesi bir baskı yarattı diyen Ç.Rizespor teknik direktörü Mustafa Denizli; İki grup futbolcu topluluğumuz var. Bir eskiden devam edenler, iki devre arası aramıza katılanlar. Bu yüzde elli gibi bir orana tekabül ediyor. Bir başka durum ise kadromda bir bölüm tecrübeli oyuncular, bir başka bölüm ise genç ve tecrübesiz oyuncular var. Oluşan bu iki faktörü olumlu kullanmamız gerekir. Bu manada baktığımızda alınan üç puan benim için çok önemliydi'' dedi.
 
Bu maçın burada bittiğini hatırlatan Denizli, yarın sabah Kartal maçının hazırlıklarına başlayacaklarını ifade etti. Maç içinde yaşanan panik durumunu dışardan bir müdahale ile düzeltme şansı olmadığını , kendisinin daha önce yaşadığı tecrübelerden dolayı alınan üç puanın çok değerli olduğunu söyledi.
 
Yara Tedaviye Cevap Verdi..
Samsun maçı sonrası alınan yaranın bu maçla tedavi olduğunu söyleyen Denizli; Samsun maçında alınan farklı yenilgi sadece bir detaydı. Burada asıl hedef iki puanın altına düşmemek. Bu ortamı böyle devam edersek sezon sonu hedefe varırız. Bazen bu yarışın içinde darbeler olur, şaşmalar olur. Biz totalde hedefimizin gerisinde değiliz. Üstüne koyarak gideceğiz.
 
Ligin Boyu Kısalırken, Bizim Boyumuz Uzayacak..
Eski adı Bank Asya 1.ligini çok yakınan takip ettiğini, bunun ana sebebinin buralardan gelecek oyuncuları yakından takip etmek olduğunu vurgulayan Denizli; Bu sezon enteresan bir lig oluyor. Üste takımlar kopmadı. Bu ligin boyu her hafta kısalırken, bizim boyumuzun uzaması lazım. Biz boyumuzu uzatmaya bakacağız.
 
Ben de Şaşırdım !
Mustafa Denizli son olarak kendisi yönetiminde ilk kez Ç.Rizespor takımı bir maçta gol yemeden ayrıldı sorusuna karşı verdiği cevap ise; ''Bu durum beni de çok şaşırttı'' yorumu ile yanıt verirken, haftaya Kartal maçında taraftarın sayı ve coşku olarak daha fazla beklediğini, sonraki haftalarda ise bu stadın Rizespor taraftarına yetmeyeceğini bir kısım taraftarın dışarda kalacağını iddia etti.
 
Ç.Rizesporlu forvet Çağrı Yarkın ise, ''Bizim için çok önemli bir haftaydı. Geçen hafta Samsunspor karşısında aldığımız farklı mağlubiyet sonrası bu maça daha iyi çalıştık. Güçlü bir rakiple oynadık ve 3 puan aldığımız için mutluyuz.'' dedi.
 
Takımın sağ bek oyuncusu Orhan Ovacıklı da ''Maça çıkarken tek hedefimiz üç puan almak ve geçen haftaki kötü oyunumuzu bu maçta sergilememekti. Zor bir maç oldu. İyi savunma yaptık. Taraftarımızın iyi desteğiyle galip ayrıldık.'' Şeklinde konuştu.
 
Selim Denizalp
Vira Haber
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Akıllı telefon pazarının dikkat çeken isimlerinden Xiaomi, yeni bir akıllı telefon tasarımı...