Portekizli menajerin maç esnasında tribünlere gönderilmesine ve sonrasında ceza almasına neden olan olayın detayları ortaya çıktı.
Chelsea Menajeri Jose Mourinho, West Ham maçının devre arasında maçın hakeminin odasını basarak "Zayıfsınız a....k.....!" diye bağırmış.
 
Premier Lig'de sezona son şampiyon olarak girmesine rağmen kabus dolu haftalardan geçen Londra ekibinde Mourinho, ilk haftadan bu yana Federasyon ve hakemlere yönelik ağır eleştirilerde bulunuyor.
 
Chelsea'nin Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham'a 2-1 kaybettiği maçın devre arasında hakemlere yönelik tavrı nedeniyle tribünlere gönderilen ve sonrasında bir maçlık hak mahrumiyeti ve para cezasına çarptırılan Portekizli'nin başını belaya sokan tavrının detayları ortaya çıktı.
 
"Wenger sizin hakkınızda doğru söylüyor"
FA, karşılaşmanın hakemi Jonathan Moss'un raporunun detaylarını kamuoyuyla paylaştı ve durum Mourinho için pek iç açıcı görünmüyor. Moss raprunda şu ifadeleri kullanıyor: "Karşılaşmanın devre arasında hakem arkadaşlarımla soyunma odamıza doğru ilerlerken Bay Mourinho'nun sinirli bir şekilde orada durduğunu gözlemledik. Kendisi bana ilk yarıda verdiğim bazı kararlarla ilgili agresif sorular yöneltti. Kendisine hakem odasına geçmesini ve orada konuşmamızı söyledim.
 
Bu noktada Bay Mourinho'nun sorularına kısa yanıtlar verdikten sonra ayrılmasını rica ettim. Kendisi bunu kabul etmedi. Ben de West Ham'ın güvenlikten sorumlu yetkilisine Mourinho'ya dışarı kadar eşlik etmesini söyledim. Bu noktada Mourinho bir hayli sinirlendi ve bize 'Siz s....tiğimin hakemleri zayıfsınız. Wenger sizin hakkınızda haklı. Zayıfsınız a....k...!' diyerek bağırdı. Ben de kendisine ikinci yarıda kulübede yer almaması gerektiğini söyledim."
 
Son olarak Liverpool'a kendi evinde kaybeden Chelsea, Premier Lig'de 11. hafta sonunda 11 puanla 15. sırada yer alıyor.
Kaynak: Goal TR