#
#
Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren, 360'ta yayınlanan Centilmenler programına açıklamalarda bulundu.
06/07/2014 - 12:49
Mete Düren, yeni sezonda uygulanacak yeni düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulunurken, "Para cezası, daha hafifleyerek giden bir gidişat olacak. Stad kapatmak değil, tribün kapatma şeklinde değiştirilecek." diyerek, sözlerine şöyle devam etti:
 
"Deplasman yasağı devam edecek ama deplasmanda bir kötü tezahürat olduğu zaman o, bir sonraki deplasmana seyirci alınmaması şeklinde yansıyacak. Yani eğer bir deplasmanda kötü tezahürat olursa, kötü tezahürat yapan takımın taraftarı bir sonraki deplasmana gidemeyecek. Daha önce deplasmandaki kötü tezahürat, iç sahada saha kapanmasına sebep oluyordu. Onu değiştiriyoruz. Yani, ev sahibi takımın taraftarı stada girebilecek. Yayıncı kuruluştan sponsorlara, loca sahiplerine sahada oynanan futbola kadar bu kötü durum etki ediyor, her kademe etkileniyor bundan.
 
E-BİLET BİR KANUN, BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ KANUNU
Mete Düren, geçtiğimiz sezonun sonlarında uygulamaya konulan ve kamuoyunca pasolig olarak da bilinen E-biletin bir kanun, bir Türkiye Cumhuriyeti kanunu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:
 
"Buna karşı durmak mümkün değil. Geçen sezon başladı zaten, yalnızca geçen sezonun son dört maçına İstanbul kulüpleri çok ısrarcı davrandılar. Mevcut sistemimizi, özellikle kombine alanları yeniden bilet almaya zorlamak yerine yeni bilet alanları e-biletle içeri alalım; kombine biletleri sizin e-bilet sisteminize tanıtalım. Nitekim son üç maç için o sistem uygulandı ve bizim sistemize tanıtıldı. O da zaten, o dosya da kapanmış oldu.
 
Yeni sezonda takımlar artık, e-bilet üzerinden biletlerini satmış olacaklar; iki veya üç senelik satın almış biri varsa o da kartını sisteme okutacak. Yani herkesin o pasolig kartına ihtiyacı var. Yani nerede oturuyor, ne yapıyor? Federasyonda kurulan kontrol-gözlem odası var. O odada, yani hatırlıyorsunuz Atatürk Stadı'nda mesafe çok uzun, ama Maraton tribününe kadar insanların ne yediği/içtiğine kadar izliyoruz. Biz bunu ortaya koyduktan sonra, emniyet güçleri de bunu takip ediyor. Bunun daha sonrasını da getirmeleri gerekiyor. Orada ben emniyet güçlerini de bu konuya eğilmiş, konsantre bir şekilde teyakkuz içerisinde görüyorum."
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Geçtiğimiz ay ilk bilgileri gelen Reno6 serisi için bu sefer OPPO Reno6 Pro Plus özelinde yeni teknik detaylar...