#
#
Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Kanal 24'e açıklamalarda bulundu.
04/08/2014 - 11:06
Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, Erkan Zengin ve Tarık Çamdal transferlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. 
 
Hoşçan konu ile ilgili, ''Erkan ve Tarık'a gelen teklifler bizi mutlu ediyor. Eskişehirspor olarak, Türk futboluna böyle gençler yetiştirmek, doğru yolda olduğumuzu ve doğru işler yaptığımızı gösteriyor. Futbol dünyasında dönen transfer rakamları ortada. Afaki ve uçuk fiyatlar var. Ödenen ücretlere baktığımız zaman bu konunun gündeme getirilmesinden rahatsızım. Özellikle yabancılara ödenen pararlar ortada. Tarık ve Erkan gibi iki değerli oyuncu için belirlenen 6 milyon euroluk bedelin ne kadar uçuk olup olmadığını da kamuoyunun takdirine bırakıyorum dedi.
 
Eskişehirspor'un menfaatlerini korumakla görevliyiz. Bu oyuncuları satmak zorunda da değiliz ama bu transferlerin uzun süre konusulmasından rahatsızız. Kimseye zorla oyuncu vermek istemiyoruz. Oyuncularımıza teklif geldi biz de fiyat verdik. Kamuoyununun bilgi kirliliğine girmesini istemiyorum. Ünal Aysal ve Lütfü Arıboğan ile görüştük. Daha sonra Galatasaray'ın görevlendirdiği arkadaşla görüşüldü. Tarık ile ilgileniyorlardı. Daha sonra Erkanla da ilgilendiklerini söylediler biz de fiyatı belirledik. Fiyatı pahalı bulabilirler takdir onlarındır. Oyuncu bizim oyuncumuz, para da onların parası. Oyuncularımızdan memnunuz, onları satacağız diye bir zorunluluğumuz yok.
 
Galatasaray'ın teklif ettiği son rakam bizim istediğimiz rakamlara yakın değil. Galatasaray'ın son teklifinde Tarık ve Erkan için teklif vardı. İstemedikleri oyuncuyu önermemiz söz konusu değil. Takas olayına çok sıcak bakmadığımızı belirtmiştim ama Galatasaray'dan iki oyuncu için takasa sıcak bakıyoruz; bu oyuncular Furkan Özçal ve Umut Gündoğan.
 
Pazarlıkların artık sona ermesini istiyorum. Bu kadar uzun süren pazarlık olmaz. Transfer için son güne kadar beklemeyeceğiz. Bir iki gün içinde teklif gelirse sıcak bakacağız ama teklif gelmezse Tarık ve Erkan için transfer konusu kapanacak.'' dedi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, çok uzun zamandır gündemde...