#
#
STYLE
adidas, Leo Messi’nin 371 gollük rekorunu özel bir krampon ile kutluyor
18/03/2014 - 08:30
adidas, Barcelona'nın en skorer oyuncusu rekorunu kırarak tarihe geçen Leo Messi’ye özel ve sınırlı sayıdaki “Messi 371” kramponu piyasaya çıkardı.
 
371 çift üretilen ve özel bir adizero f50 Messi modeli olan krampon, Arjantinli oyuncunun kulüp forması altında tüm maçlarda kaydettiği 371 gollük rekoru kutluyor.    
 
Dört kez Ballon d’Or ödülünü kazanan ve yıllar içinde futbol tarihini değiştiren Leo Messi, kariyerinde birçok rekora imza attıysa da, bu oyunu oynayan gelmiş geçmiş en iyi oyunculardan biri olarak yerini, henüz 26 yaşında kaydettiği 371 gol ile kazandı. Gerd Muller’in tek bir sezonda 85 gollük rekorunu iki yıl önce geride bırakan Leo Messi, kulübü için oynadığı tüm maçlarda toplam 371 gol kaydetti.
 
adidas, Messi 371 ile ilk defa bir kramponun sol ve sağ teklerini birbirinden farklı tasarladı. Özel olarak tasarlanan kramponun yan tarafında Messi’nin oğlu Thiago’nun ismi ve doğum tarihi yer alıyor. Yalnızca 371 adet üretilen özel serideki her krampon #001’den #371’e kadar numaralandırılıyor.
 
http://www.tribundergi.com/g/482/2182/b/03182014082630_01dab.jpg
 
Leo Messi, rekoru ve Messi 371 krampon ile ilgili olarak şunları söyledi: “Çocukluğumu geçirdiğim Arjantin’de her zaman profesyonel bir futbolcu olmayı hayal ederdim. O günden beri attığım her bir gol, benim için özel olmuştur. Şunu da belirtmeliyim ki; bu yolda her daim yanımda olan takım arkadaşlarımın yetenekleri ve fedakarlıkları olmadan bu rekoru kırmam mümkün olmazdı. Böylesi büyük bir kulüpte tüm zamanların en golcü futbolcusu olmak benim için büyük bir onur. adidas’a da bu yeni rekoru kutlamak için üretmiş olduğu harika kramponlar için teşekkür ediyorum.”
 
Sınırlı sayıda üretilen adidas adizero f50 “Messi 371” kramponların her bir çifti, kramponlardan esinlenilerek hazırlanan özel kutusu ile mağazalardaki yerini alıyor. Kutunun içerisinde ayrıca, Messi’nin en önemli golleri arasından seçilen beş gol ile bu rekorun büyüklüğünü tüm detayları ile anlatan 20 sayfalık hatıra kitapçığı da yer alıyor.
 
Sınırlı sayıdaki adidas adizero f50 Messi 371, belirli adidas mağazaları, yetkili adidas satıcıları ve www.adidas.com/messi-collection üzerinden satışa sunulacak. 
 
facebook.com/teammessi üzerinden Team Messi’yi takip edebilir veya Twitter üzerinde @teammessi’de sohbete katılabilirsiniz.

FOTOĞRAF ALBÜMÜ
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi imzalı Redmi Note 10 serisinin bir üyesi daha Türkiye’de satışa çıkıyor. Yakında...