#
#
Meksika, grubun son maçında Mali'ye gol yağdırdı ve üçüncü sıraya yükselerek diğer maçların sonuçlarını beklemeye başladı.
28/06/2013 - 21:20
Aslında Meksika'dan turnuva başından beri beklenen oyun, istenen performans buydu. Paraguay ve Yunanistan'ı sert oyunuyla zorlayan ve sindiren Mali, Meksika karşısında erken kırılınca, Kuzey Amerika temsilcisi turnuvanın geri kalanına dair ümitlenme şansı yakaladı.
 
Aslında ilk iki maçta da Meksika'nın kaybetmeyi hak edecek bir oyun oynadığını söylemek zor. Mali ise direncini geriye düşmemesine borçluydu. Bueno ile skor tabelasını açan Meksika, önceki maçlara nazaran topu rakibine bıraktı ve daha iyi olduğu yönlerini kullandı. Ancak savunmada ve genel olarak top rakipteyken yerleşmede problemlerinin olduğunu söylemek gerek. Mali'nin, sonuç bulamasa da bu kadar çok şut atma imkanının olması önemli bir savunma zaafiyeti olarak dikkat çekiyor. Maçın kırılma anı olan üçüncü golün öncesinde işler tersine de dönebilirdi. 
 
Mali ise beklemediği derecede iyi başladığı turnuvada ikinci tur için fazlasıyla umutlanmış olacak ki, maçı kazanmak adına her şeyi denedi. Atletizmleri, güçlü yapıları ve birlikte oynama becerileriyle, zaman zaman sertliğe de başvurarak Paraguay ve Yunanistan'ı durdurmayı başarsalar da 13 dakikada dağıldılar. Oyunun bu dakikasından itibaren yetenek gerekliydi ve 45 dakikada yapılan üç değişiklik, aslında seviyelerinin nerede olduğunu net olarak gösteriyor. Buna rağmen 62'de buldukları golden 5-6 dakika sonra girdikleri net gol pozisyonunda çizgide son adama takıldılar. O rüzgarlar belki de üç puan gelebilirdi ama onlar klasik bir Afrika takımı gibi dönen topta golü yediler.
 
Meksika bu turnuvanın hayal kırıklığı yaratan takımlarından birisi. Elbette iki yıl önce U-17 Dünya Kupası şampiyonu olan takımlardan eksikler var ama yine de belli bir seviyenin üzerinde isimlere sahipler. An itibariyle averajlarını düzelttiler ve diğer gruplardaki üçüncülerin durumlarını bekliyorlar. Aradan sıyrılabilseler de, savruk savunma yapıları ve dengesiz görüntüleri ile fazla ilerleyebilecek gibi görünmüyorlar. Mali ise geleceğe dair önemli bir tecrübe kazanarak turnuvaya veda etti.
 
Maçın Yıldızı
 
Jesus Corona: Ondan bu turnuva öncesinde beklentiler çok daha yüksekti ama iyi bir performans gösterebilmek için üçüncü maça kadar bekledi. Meksika devam edebilirse, daha fazlasını ortaya koyması gerekli.
 
Öne Çıkanlar
 
Marco Bueno: Bir gol attı, daha fazlasını da atabilirdi. Ortalamanın üzerinde oynadı ama skor yüzdesini yükseltmesi, takımın turnuvadaki geleceği için hayati önem taşırken, kaçırdığı goller pahalıya mal olabilir.
 
Samba Diallo: Çok kritik bir gole imza attı. Beş dakika sonraki pozisyon da gol olsaydı, bir geri dönüş hikayesini başlatan adam olabilirdi. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Artık sık sık gündeme gelen Honor 50 serisi için yeni teknik detaylar geldi. Bu sefer ana modelin işlemcisi...