#
#
ALT LİGLER
Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Bandırmaspor maçı sonrası yaptığı açıklamada, ''Hakemlerin kıyımına uğramaya devam ediyoruz'' dedi...
23/02/2015 - 15:03
Başkan Mehmet Yiğiner, Bandırmaspor maçının ardından yaptığı açıklamada hakemler hakkında çok sert ifadeler kulandı.
 
''Oyuncularımızı ve teknik ekibimizi sergiledikleri mücadeleden dolayı kutluyorum” diyen ve hakem Murat Türker’e eleştirilerde bulunan Başkan Yiğiner, “Maçın önüne çıkan hakem oldu. Hakemler, takdir haklarını hep rakibe göre kullandı. Daha oyunun başında lüzumsuz yere orta saha oyuncularımıza kart çıkardı. Kontra atağa çıkarken faul var diye 3 kez avantajımızı kesti. İki tane net pozisyonda penaltı vermediği gibi bizim oyuncumuza sarı kart verdi. Vermiş olduğu penaltı da tartışılır. Protokolden net göremedik ama arkadaşlarımız ‘penaltı değildi’ dediler. Penaltı olduğunu düşünsek bile bizim penaltı pozisyonlarımızdan en az birini vermeliydi. Hakemlerin kıyımına uğramaya devam ediyoruz. Hatay’da hakem, Kaleci Gökhan’ın yumruk attığını söyleyerek penaltı verdi. Maçın ardından forvet oyuncusu Murat, ‘kaleci bana yumruk atmadı’ diye açıklama yaptı. Hakemlerin içinde Ankaragücü düşmanlığı mı var bilemiyorum. Hakem bizden aldı, onların hanesine puanı ekledi. Biz kimseden bir şey istemiyoruz, hakemler bari adaletli olsun istiyoruz. Hakemlerin yaptığını artık hata olarak göremiyorum. Kaçıncı hata bu? Hep mi bizim başımıza gelecek? Neden hiç rakibe hata yapmıyorlar?” dedi.
 
Maça gelen sarı-lacivertli taraftarlara da değinen Başkan Yiğiner: “Amatöre düşer denen kulübü, 2-2,5 senedir ayakta tutuyoruz. Lider takıma karşı nasıl oynadığımızı herkes gördü. Güzel olan bir şey var; Maç biletleri 2.lige göre ucuz da değil. Buna rağmen stadı doldurup 90 dakika takımına destek olan taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Taraftarlarımız stadı doldurmaya devam ediyor. Taraftarlarımız takımlarına sahip çıksın. Biz de mücadelemize devam edeceğiz. Hep beraber mücadelemize devam ettikten sonra İnşallah bu günler geçecek ve arzulanan başarıyı hep birlikte yakalayacağız. Biz, Ankara sporuna ve Türk sporuna hizmet etmek istiyoruz.“ ifadelerini kullandı.
 
Tandoğan Tesisleri için 1,5 yıl önce müracaat edilmesine rağmen hiçbir geri dönüşün olmadığını da belirten Başkan Yiğiner, “Profesyonel ligde takımı olmayan bir şehre 30 bin kişilik stat yapıyorlar. Ankara’ya stat yaptırmaya bırakın, Tandoğan’a en ufak iyileştirme dahi yaptıramadık. 1,5 senedir uğraşlarımıza rağmen Tandoğan’daki tesislerimizin zeminini bile devlete yeniletemedik. Tandoğan’daki o kötü zeminde oyuncularımız sakatlanıyor. İnsanların spor yapma hakkı, Anayasa’da da geçer. 58 ve 59. maddeler açıktır. Devletin görevi, gençlere spor yaptırmaktır. Halk Ankaragücü’nün iyi olmasını istiyor ama maalesef yardım alamıyoruz'' diye konuştu.
 
“Arefeyi görüyoruz, bayram yaptırmıyorlar” diye konuşan Başkan Yiğiner, "Seçim öncesi bize 1 adım gelene biz 2 adım gideceğiz. Körü körüne kimseye destek verecek pozisyonumuz da yok. Bu da böyle bilinsin. Biz iyi niyetle mücadelemizi sürdüreceğiz. İyi olan her zaman kazanır. Kader bize de elbet gülecektir." diyerek sözlerini noktaladı.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Ankaragücü ve Mehmet Yiğiner'i destekliyoruz http://www.ankarahaberleri.net/spor
Yorum yazabilmek için giriş yapmalısın. Giriş yapmak için tıkla.
Birçok farklı modelden oluşan OPPO Find X3 serisine Çin’in Mars başarına özel olarak hazırlanan...