İngiliz basınına göre Liverpool, Bolognalı genç oyuncu Gaston Ramirez'e 16 milyon Euro'luk bir teklif yapmaya hazırlanıyor.
Clint Dempsey transferi için oldukça uzun zamandır Fulham ve Dempsey ile görüşmelerini sürdüren Liverpool, bu transferi sonuçlandıramayınca rotasını Bologna'nın 21 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu Gastón Ramírez'e çevirdi. Orta saha ve forvet arasındaki bağlantıyı kurmada orta saha oyuncularından beklediği verimi alamayan Liverpool, bu sıkıntısını genç yetenek Gaston Ramirez ile çözümlemeyi umuyor.
 
Ofansif orta saha mevkiinde forma giyen Ramirez ayrıca forvet olarak da oynayabiliyor. Geçen sezon Bologna ile çıktığı 33 maçta attığı 8 gol ve yaptığı 4 asist ile takımın en çok dikkat çeken oyuncusu olmuştu. Henüz 21 yaşındaki oyuncu, yüksek top hakimiyeti ve sıkça denediği dribblingleriyle öne çıkarken pas yüzdesinin de tatmin edici seviyede olması onu cazip kılıyor. Maç başına 1.4 kilit pas atarken, sezon boyunca ortalama %72.2 isabetli pas yüzdesini yakalayan Ramirez, uzun şutları ve duran toplarda başarısıyla da maçın kaderine etki edebilecek özelliklere sahip. Henüz 21 yaşında olması ve Bologna'nın onu bırakmaya pek de sıcak bakmaması transferi zora sokarken, İngiliz basınına göre Liverpool 16 milyon Euro'luk bir bonservis bedelini şimdiden ödemeye hazır gözüküyor. Jordan Henderson, Shelvey ve Downing gibi orta saha oyuncularından istediği verimi alamayan ve orta sahada istikrarı yakalayamayan Liverpool için Ramirez, hücumsal düzene kelimenin tam anlamıyla ilaç gibi gelecek bir transfer gibi gözüküyor.
 
Son maçlarda 3. bölgede Gerrard, Borini ve Suarez üçlüsüyle istediği etkinliği yakalayan Liverpool olası bi' Gaston Ramirez transferiyle, farklı rotasyonlarda hücum yönündeki sıkıntılarını çözecek gibi gözüküyor. Taraflar arasındaki tek pürüz ise Bologna'nın sıkı tutumu. Bu sıkıntının da 16 milyon Euro'nun çözemeyeceği türden bir sıkıntı olma ihtimali pek yüksek değil.
Şahin Ateş