#
#
ALT LİGLER
Türkiye'de amatör futbol kulübü tescil işlemlerinde, kulüp kuracakların dikkat etmesi gereken konulardan biri de isim... TFF, kulüp kurulurken isim seçme veya sonrasında isim değiştirmede bazı şartlar ortaya kondu.
04/08/2016 - 15:06
Futbol kulüplerinin tescili bölümünde açıklandığı gibi isim değişikliği halinde kulübün yeni isminin içinde 'Yeni', 'Akademi' kelimeleri olmayacak. İsim değişikliği yapan kulüpler profesyonel futbol kulüplerinin isimlerine benzer, isimlerini çağrıştıran isimleri kullanamayacaklar (Mesela 'Fener'.. Ayrıca İstanbul Beşiktaş gibi isim de alınamayacak).
 
Ayrıca tescilli bir başka kulübün isminin içine 'Gençlik' kelimesi ekleyip başvuruda bulunduğunda isim değişikliği kabul edilmeyecek. (örneğin: 'Kartalspor' isiminde tescilli bir kulüp varken 'Kartal Gençlikspor' ismi kabul edilmeyecek.)
 
Tescilli bir kulübün isminin önüne veya arkasına bir kelime veya sayı yazılıp başvuruda bulunulduğunda bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Örneğin: Kartalspor’un başına bir rakam '34 Kartalspor' veya sonuna bir rakam 'Kartal Spor 34' konulduğu bu isim değişikliği kabul edilmeyecektir. Kelime veya sayı Kartalspor’un arasına yazıldığı takdirde 'Kartal 34 Spor' şeklinde kabul edilecek.
 
Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Sakarya illerinde kulüp tescil ücretleri yine 7500 TL. Diğer illerde bu rakam 750 TL veya 1500 TL.
 
Öte yandan liglerde mevcut kurallara aykırı durumdaki pek çok kulübün isminin ne olacağıysa meçhul.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Sony, bugün bir kez daha PlayStation odaklı haberler ile gündemde yer alıyor. Her iki haber de olumlu ve dikkat...