Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftasının ilk maçında 1907 Fenerbahçe ile Bahçeşehir SuperMassive karşı karşıya geldi.
Bu iki takım Kış Mevsimi Finalinde de karşı karşıya gelmiş ve 5 maçlık seriyi, 1907 Fenerbahçe 3-0 kazanmıştı. Yaz Mevsiminin ilk maçında ise Bahçeşehir SuperMassive büyük üstünlükle götürdüğü maçı 28 dakikada kazanmayı başardı ve bir nevi KMF’nin rövanşını almış oldu. 
 
Karşılaşmayı koridor koridor incelediğimizde SUP’un üst koridorda çok büyük bir üstünlük kurduğunu söylemek güç. Her ne kadar Luana maçın kazanılmasında büyük rol üstlense de koridor aşamasında Jayce – Sylas eşleşmesinin de etkisiyle pasif bir koridor aşaması geçirdi. 
 
Ormanda ise Stomaged, geçtiğimiz mevsimlerden farklı olarak bu maçta üst koridora yatırım yaparak Luana’yı zor eşleşmede geriye düşmemesini sağladı ve orta oyunda güçlü bir Sylas izledik. Wiz ise tüm koridorlarda etkili olmak istedi ancak baskınlarından hiçbir sonuç çıkaramayınca tüm emekleri boşa gitti. Kirei zamanında 11-12. dakikalarda vadinin alametini almasına alışkın olduğumuz 1907 Fenerbahçe, bu maçta da aynı taktiği yaparak alameti almayı başarsa da Kirei’nin alametlerinden farklı olarak bu alamet karşılığında Neeko’ya bir skor verdi.
 
Orta koridorda iki taraf da büyük bir üstünlük kuramadı ama alt koridorda SUP ikilisinin, 1907 Fenerbahçe ikilisine karşı hem uyum, hem yetenek hem de tecrübe anlamında çok daha üstün olduğunu gördük. FB’nin alt koridor için tercih ettiği Draven – Tahm Kench ikilisinin de pek uyumlu bir ikili olduğunu söyleyemeyiz.
 
Genel olarak baktığımızda birlikte ilk defa profesyonel bir maça çıkan ve Kış Mevsimine göre çok güç kaybetmiş FB kadrosunun, uzun süredir birlikte oynayan tecrübeli SUP kadrosu karşısında yüksek derecede uyum sorunu yaşadığını gördük. Özellikle 20. dakikada kazandıkları 3 e 5 savaşın ardından alınan baron kararı, ardından yapılan felaket bir 2 ye 5 ile hem 5 skor hem de baronu vermeleri ile sonuçlanan sekansın geçen seneki FB kadrosu tarafından daha iyi yönetileceği ve hatta maçı çevirme noktasına getirilebileceği söylenebilir. 
 
FB’nin acilen uyum sorununu çözmesi gerekiyor çünkü bu oyunla ligde üst sıralara oynamaları zor görünüyor. SUP’un iyi oyunu ise FB’nin kötü oyunu sebebiyle gölgelendi. Stomaged’in erken aşamada üst koridora odaklanması, SUP’un oyununda değişikliğe gittiğini gösteriyor. Bunun yanında takımın bütün üyeleri bireysel anlamda ve takım olarak -20. dakikada kaybettikleri takım savaşı- haricinde hatasız oynadı diyebiliriz. Maçın oyuncusu seçilen Luana ve Frozen takımın öne çıkan isimleriydi.
 
@lawyerstrange