#
#
Sol Gazetesi'nde yayınlanan habere göre, geçtiğimiz sezon sadece üç kez A2 Ligi'nde maça çıkartılan Emrullah Güvenç halen oynadığı Hollanda Ligi'nde 15 maçta 12 gol kaydetme başarısına ulaştı.
23/01/2013 - 17:00
Geçtiğimiz sezon PTT 1. Lig’de mücadele eden Kartalspor’un yurt dışından transfer ettiği Belçika doğumlu Türk sporcu Emrullah Güvenç beğenilmeyip sezon sonu gönderilmişti ancak şimdi Hollanda’da ligi domine ediyor.
 
Orta saha ve sol kanat mevkilerinde oynayabilen, 1987 doğumlu Emrullah Güvenç Türkiye’de A2 kategorisinde üç maça çıkartıldıktan sonra gönderilmişti. Hollanda Jupiler Leauge takımlarından Helmond Sport’a transfer olan Emrullah şu ana kadar ligde çıktığı on beş maçta on iki gol atarken iki kez hattrick yapma başarısına da ulaştı. Bu on beş maçın on üçünde ilk on bir başlarken toplamda 1138 dakika boyunca sahada kalan Emrullah’ın gol attığı maçlardan sadece birisinde takımı sahadan mağlup ayrıldı.
 
Helmond, şu an 18 maçta topladığı 38 puanla liginde ikinci sırada yer alıyor. Bunun yanı sıra Emrullah’ı beğenmeyerek gönderen Kartalspor ise 18 maçta topladığı 18 puanla PTT 1. Lig’de 15. Sırada yer alıyor. Kartalspor’un toplamda attığı gol sayısı ise on beş.
Kaynak: soL Gazetesi

alperkaya

Skor değil, spor basınının olduğu bir ütopya hayal ediyorum.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elon Musk, Twitter platformunu satın alma aşamasında halen tam olarak ikna olmamış durumda. Bu konuda yeni...