#
#
Salomon Türkiye Koşu Takımı sporcusu Mehmet Soytürk’ün Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in 63 km’lik parkurunu 5 saatin altında bitirme hedefiyle hazırlandığı BREAKING5’a çok kısa süre kaldı.
15/10/2020 - 03:01
Soytürk, 17 Ekim 2020 Cumartesi gerçekleştirilecek BREAKING5 etkinliğinde rekoru kırabilirse tarihi bir başarıya imza atmış ve Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in 5 saat 5 dakika ve 51 saniyelik orta parkur rekorunu geçmiş olacak.   
 
Salomon Türkiye, isim sponsoru olduğu Salomon Cappadocia Ultra Trail® Covid-19 salgını sebebiyle bu yıl gerçekleştirilemese de yine Argeus Travel & Events ile birlikte Kapadokya’da yepyeni bir organizasyonu hayata geçiriyor. 
 
5 saatlik rekor denemesi için geri sayım sürüyor
 
BREAKING5 ismiyle gerçekleştirilecek organizasyonda Salomon Türkiye Koşu Takımı sporcularından Mehmet Soytürk, Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in 63 kilometrelik orta mesafe parkurunu 5 saatin altında tamamlamaya çalışacak. 
 
Soytürk, rekoru kırması halinde tarihi bir başarıya imza atacak. 63 kilometrelik parkur rekoru, 2018 yılında Alman atlet Moritz auf der Heide tarafından 5 saat 5 dakika 51 saniye ile kırılmıştı.  
 
BREAKING5 rekor denemesi Ürgüp’te 07.00’de start alacak
 
Salomon Cappadocia Ultra Trail®’in en zorlu parkurlarından biri olan ve toplamda yaklaşım 2.000 metre yükseklik kazanımına sahip olan 63 kilometrelik parkurdaki rekor denemesi, Ürgüp Meydanı’na kurulacak alanda 17 Ekim 2020 Cumartesi günü 07.00’de başlayacak. 
 
Mehmet Soytürk, parkur boyunca sırasıyla İbrahimpaşa, Uçhisar, Göreme, Çavuşin ve Akdağ noktalarını geçip tekrar başlangıç bölgesi olan Ürgüp’e ulaşacak. Soytürk 2018 yılında Salomon Cappadocia Ultra Trail®’e de katılmış, ultra maraton branşına yeni başlamasına rağmen genel klasmanı ikinci sırada tamamlamıştı. 
 
Mehmet Soytürk’ün koşusu canlı yayınlanacak
 
Soytürk’ün istasyonlar arasındaki geçişleri, koşu boyunca üzerinde taşıyacağı çip vasıtasıyla anlık olarak online platformdan takip edilebilecek. İstasyonlarda da kendisine Salomon Takımı’ndan arkadaşları destek verecek ve tüm etkinlik boyunca mobil sağlık hizmetleri de Mehmet Soytürk’e gerektiğinde destek verebilmek için hazır bulunacak. 
 
Bu büyük rekor denemesine şahit olmak isteyen sporseverler; Salomon, Suunto ve Salomon Cappadocia Ultra Trail® sosyal medya sayfalarından yapılacak canlı yayınlarla, Salomon BREAKING5’ı anlık takip edebilecekler.
 
Salomon Türkiye, patika koşusuna olan ilginin artması için BREAKING5 gibi organizasyonlar düzenlemeye Salomon Cappadocia Ultra Trail® gibi organizasyonlara destek olmaya önümüzdeki dönemde de devam edecek. 
 
Mehmet Soytürk’ün başarıları: 

  • Salomon Cape Town Ultra Trail Orta Mesafe Parkuru (68Km)- 1nci ve parkur rekoru
  • 38 km mesafeli Manavgat Ultra Oymapınar Dağ Yarışı-1nci
  • 22 km mesafeli Kyzikos Ultra Apostol Yarışı-1nci
  • Salomon Cappadocia Ultra Trail CMT Parkuru-2nci

 
Salomon Cappadocia Ultra-Trail Hakkında
Spor organizasyonu konusunda ülkemizin en tecrübeli ve önemli kurumlarından biri olan Argeus Seyahat&Turizm tarafından düzenlenen ve dünyanın en önemli Ultra Maraton yarışlarından biri olan Salomon Cappadocia Ultra Trail®, Ultra Trail World Tour’un içinde yer alan 24 yarıştan biri olarak ülkemizi uluslararası platformda başarıyla temsil etmektedir. 
 
2016 yılından beri Salomon’un isim sponsorluğunda gerçekleşen bu büyük organizasyon; 38, 63 ve 119 km mesafeli üç yarıştan oluşmaktadır. Kapadokya’nın büyüleyici vadilerinde geçen Salomon Cappadocia Ultra Trail®, coğrafi yapısı ve katılımcılara verdiği servisten dolayı yerli ve yabancı sporcuların vazgeçemedikleri bir yarış olarak dikkat çekmektedir.  
 
Salomon Cappadocia Ultra Trail® her sene Ekim ayında Ürgüp, Kapadokya’da düzenlenmektedir.
 
Salomon Hakkında
1947'de Fransız Alpleri'nde doğan Salomon, insanların kendi seçtikleri açık hava sporlarında oyun oynamalarına, gelişim sağlamalarına ve kendilerine meydan okumalarına olanak tanıyan yenilikçi ekipmanların oluşturulmasıyla, dağ sporlarının sınırlarını zorlamaya kendini adamıştır. 
 
Şirket, tüm bu disiplinler için özel olarak tasarlanmış; birinci sınıf ayakkabılar, kış sporları ve dağcılık ekipmanları, yürüyüş ekipmanları ile kıyafetler üretmekte ve bu ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Salomon'un tüm ürünleri, Annecy Tasarım Merkezi'nde geliştirilmektedir. Burada yer alan mühendisler, tasarımcılar ve sporcular; doğayı geniş bir oyun alanı olarak görenlerin, açık alanda elde ettikleri deneyimleri sürekli olarak daha iyi hale getirmek için yenilikçi çözümler oluşturmak amacıyla görev alırlar.

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Son zamanlarda karşımıza çıkan en dikkat çekici teknolojik cihazlardan biri olan Yale Linus, kullanıcıların...