#
#
SOSYAL MEDYA
Türkiye'nin basketbol dendiğinde akla gelen iki üç isminden biri olan basketbol yazarı ve yorumcu Kaan Kural, twitterda Fenerbahçe - Galatasaray final serisinde olan olaylara dair yaptığı yorum ve tespit nedeniyle eski Fenerbahçe idarecisi Murat Özaydınlı tarafından tehdit edildi.
19/06/2014 - 08:46
Fenerbahçe’nin eski yöneticilerinden Murat Özaydınlı, Beko Basketbol Ligi play-off final serisinin 5′nci maçında yaşananlar nedeniyle Fenerbahçe Ülker’in sahasının kapatılması gerektiği görüşünü dile getiren basketbol yorumcusu Kaan Kural’ı tehdit etti. Özaydınlı, Twitter hesabında “Bundan böyle NBA dışında hiçbir kanalda görev almayacaksın…” yazdı. Tepkiler üzerine ise bu mesajını sildi.
 
Galatasaray Liv Hospital, serisinin 5′nci maçında çıkan olaylar nedeniyle rakibinin sahasının kapatılması gerektiğini savunmuş, federasyonun sadece para cezası vermesi üzerine ise, can güvenliğini de gerekçe göstererek, serinin 7′nci ve son maçına çıkmama kararı almıştı. Federasyon ise bugün bir açıklama ile cezaya ilişkin yanıt vermiş ve sahaya çıkılması mesajı vermişti.
 
http://www.tribundergi.com/g/337/2349/b/06192014054918_a0bdd.jpg
 
CNN Türk ekranlarında bu gelişmeleri yorumlayan Kaan Kural da, Fenerbahçe’ye saha kapatma cezası verilmesi gerektiğini savundu. Kural’ın yorumları hoşuna gitmeyen Fenerbahçe’nin eski yönetici Özaydınlı ise, saat 12.56 itibarıyla paylaşmaya başladığı mesajlarında Kural’a yönelik sert ifadeler kullandı. Tarafsız olmamakla suçladığı Kural’a “Yazıklar olsun” diyen Özaydınlı, tepki çeken ve sonrasında sildiği mesajında ise ekranda yorum yaptırmama tehdidini savurdu.
 
Fenerbahçeli idarecinin Kaan Kural'a karşı yazdıklarının ardından birçok twitter kullanıcısı da Kaan Kural'ı tehdit eden bir dizi linç kampanyası tweetler atarak yazara karşı saldırıda bulundular.
 
Öte yandan Spor Medyasından birçok kişi de Kaan Kural'i destekleyen mesajlar yayınladı: 
Kaan Kural'dan o tweete yanıt
Kaan Kural, Murat Özaydınlı'nın tweetine CNNTÜRK 5N1K programında yanıt verdi.
http://www.cnnturk.com/video/spor/kaan-kuraldan-o-tweete-yanit
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Yerli otomobilin iş ortaklarından Zorlu Enerji, elektrikli otomobil sahiplerine müjdeyi verdi. Zorlu Energy Solutions...