#
#
Brezilyalı eski golcü şimdilerde geçmişte kalan kariyerine dair bir hesaplaşma içinde. Belki de büyük bir özeleştiri.
19/06/2019 - 02:47
Youtube'ta 460 bine yakın takipçisi olan Brezilyalı Pilhado kanalında bir röportaja katılan Mario Jardel, futbol hayatındaki hataları ve uyuşturucu alışkanlığına değinerek içine düştüğü hataları dillendirdi.
 
Jardel, Avrupa'da genel olarak başarılı denebilecek bir kariyerin ardından 2010 yılında aktif futbol yaşantısına son vermişti. 46 yaşındaki eski forvet futbol kariyerinin kolay olmadığını belirterek, uyuştucu alışkanlığına nasıl başladığını da röportajda dillendirdi:
 
''Avrupa futboluna meraktan geldim. Bazı insanlarla tanıştım, beni uyuşturucuyla tanıştırdılar. Tatillerde düzenli kullanmaya başladım çünkü lig esnasında sürekli anti-doping kontrolleri var. Futbolun en büyük sorunlarından biri bu: Para çok ve birçok tuzak var.''
 
''Futbol ile kurulan dostluklar ve beraberinde cezbedici çok şey var. Fazla paranın etkisi bunlar. Ancak şimdi tüm bunlardan kurtuldum. Eşim bu konuda çok yardımcım oldu. Her zaman yanımdaydı, bu mereti kullanırken yanınızda biri olması önemli.''
 
''Şimdi çocuklarımı düşünüyor, sosyal çalışmalar yapıyor, gençlerin benim yaptığım hataları yapmamaları için elimden geldiğince çalışıyorum''. 
 
Porto, Galatasaray, Sporting ve Bolton takımlarında forma giyen, Galatasaray'da oynadığı yıllarda attığı gollerle taraftarların hafızasında yer eden Jardel, Porto ve Sporting'de forma giydiği yıllarda iki kez Altın Ayakkabı'nın sahibi oldu. Porto'da bu başarıyı 36 golle, Sporting'de 42 golle elde etti.
 
Futbolu bıraktıktan sonra eşiyle de sorunlar yaşayan ağır depresyon geçiren Jardel, bir dönem siyasete atılıp, bir ara da futbolcu menejerliyi yaptı.
 
Jardel'in Galatasaray formasıyla attığı golleri de hatırlamak gerekirse:
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Elektrikli otomobil şarj ağı için devreye alınan Trugo, yerli otomobil öncesi Togg için en önemli...