#
#
Japonya, Dünya Kupası’na ilk kez katılan takımlarla karşılaşmayı seviyor. Bu sefer rakip İskoçya…
13/06/2019 - 20:44
Dünya Kupası’na ilk kez katılan takımların hikayeleri özeldir. Kadınlar Dünya Kupası’nda da ‘yeniler’in hikayesinin bir yerinde genellikle Japonya oluyor.
 
1991 Dünya Kupası, tüm dünya için bir ilkti. Haliyle Japonya ve onun rakipleri için de… Asya temsilcisi, tıpkı kendisi gibi kupaya ilk kez katılan Brezilya, İsveç ve ABD ile grup aşamasında karşılaştı. Üç maçta da gol atamadan yenildi.
 
1999 Dünya Kupası’nda Japonya’nın grubunda Rusya vardı. Dünya Kupası heyecanını ilk kez yaşayan Avrupa temsilcisi Japonya’yı 5-0 mağlup etti ve gruptan çıkmayı başardı.
 
2003’ün yenilerinden biri Arjantin’di. Tangocular, Japonya’nın grubuna düşmüştü ve ilk maç onlar için hayal kırıklığı olmuştu. Mio Otani’nin hat-trick yaptığı maçta Japonya, Arjantin’i 6-0 yendi ama iki takım da turnuvaya grup aşamasında veda etti.
 
2015 Dünya Kupası’nda çok sayıda yeni vardı. 8 tane yeni takımdan üçü Japonya ile aynı gruba düştü.  Asya temsilcisi İsviçre’yi 1-0, Kamerun’u 2-1 ve Ekvador’u 1-0 mağlup ederek grubunu lider bitirdi. İkinci turda Hollanda’nın ilk Dünya Kupası macerasına 2-1’lik galibiyetle nokta koyan Japonya, devamında finale kadar çıktı.
 
Japonya, 2019 Dünya Kupası’na da İskoçya ile karşılaşacak. İskoçya, tarihinin ilk Dünya Kupası maçında İngiltere’ye 2-1 yenilmişti. Japonya – İskoçya maçı 14 Haziran günü 16.00’da oynanacak.
 

twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Türkiye pazarında aktif olarak yer alan isimlerden OPPO, Li-Fi teknolojisine sahip bir telefon ile gündemde yer alıyor....