Euro 2016 Organizasyon Komitesi Başkanı Jacques Lambert, Fransa'nın ev sahipliğinin tartışılmasının doğru olmadığını söyledi.
2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı Jacques Lambert, Fransa'nın ev sahipliğinin tartışılmasının terör eylemlerine prim vereceğini söyledi.
 
Fransız basınına açıklamada bulunan 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Organizasyon Komitesi Başkanı Jacques Lambert, Paris'teki terör saldırıları üzerine EURO 2016 ev sahipliğinin Fransa'dan alınma fikrine katılmadığını belirterek, ''Risk seviyesi, ocak ayındaki Charlie Hebdo saldırısıyla bir basamak yükselmişti, bu saldırılarla biraz daha arttı ancak turnuva için ev sahipliği değişikliğinin konuşulması, terör eylemlerine prim vermektir.'' değerlendirmesinde bulundu.
     
Turnuvanın en iyi şartlarda düzenlenmesi için gerekli kararları ve önlemleri alacaklarını da ifade eden Lambert, ''Statlardaki güvenlik üst düzeyde. Güvenlik sorunu statlarda değil, sokaklarda.'' diye konuştu.
     
Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet, saldırıların ardından ''Şampiyona için güvenlik konusunda zaten endişelerimiz vardı, bu endişeler daha da arttı.'' ifadelerini kullanmıştı.
     
10 Haziran-10 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenecek şampiyonaya, saldırıların gerçekleştiği Paris dışında, Bordeaux, Lens, Lille, Lyon, Marsilya, Nice, Saint-Etienne ve Toulouse kentleri ev sahipliği yapacak.
Kaynak: NTVSpor