#
#
Daha önce katıldığı hiçbir Avrupa Şampiyonası açılış maçında galibiyet alamayan İngiltere, EURO 2016'da da Rusya ile 1-1 berabere kaldı.
12/06/2016 - 00:37
Marsilya şehrinin Veledrome Stadı'nda oynanan maçta, maç öncesi şehirde iki takım taraftarları arasında yaşanan gerginlikler güne ve maça damgasını vurdu. Rus ve İngiliz taraftarların kavgalarına Fransız polisi çözüm üretemezken çok sayıda taraftar yaralandı ve resmi olarak doğrulanmasa da bir İngiliz taraftarın ise öldüğü bildirildi.
 
İngiltere maçın 73. dakikasında ceza sahası dışında kazandığı serbest vuruşta Eric Dier'in ayağından nefis bir frikikle öne geçti: 1-0
 
Maçın uzatma dakikalarında Rusya'nın kazandığı köşe vuruşunda Berezutski'nin kafayla indirdiği topa arka direkte Glushakov dokundu ve topu ağlara gönderdi: 1-1
 
İkinci Maçlar
İngiltere bu beraberlikle Avrupa Şampiyonları tarihinde ilk maçlarında yine galibiyet almadan maçı tamamladı. Kırmızı-beyazlar ikinci maçında 16 Haziran'da Galler ile ile karşılaşırken; beraberliği son dakikada alan Rusya, İsviçre ile karşılaşacak. 
 
Maç Öncesi Olaylar
Cuma gecesinden başlayan Marsilya limanındaki Rus-İngiliz sürtüşmeleri, maç günü liman civarındaki büyük kavgalara ve arbedelere dönüştü. Çok sayıda İngiliz taraftarın yaralandığı olaylarda resmi kaynaklar doğrulamasa da bir İngiliz taraftarın hayatını kaybettiği bildirildi.
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Şangay’daki fuar kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen Roewe Jing, balinalardan gelen ön...