#
#
Jamaika, Dünya Kupası’nda üç maça çıktı. Üç maçta da rakip forvetler hat-trick yaptı.
19/06/2019 - 02:28
Dünya Kupası’na ilk kez katılan ve 24 takım arasında FIFA listesinin en altında yer alan (54) Jamaika, zorlu bir gruba düşmüştü. FIFA sıralamasında altıncı olan Avustralya, 10. sıradaki Brezilya ve 15. sıradaki İtalya ile eşleşen Jamaika, adeta en zor gruba düşmüştü.
 
Reggea Kızları takma adıyla sempati toplayan, sahadaki mücadelesinden de taviz vermeyen Jamaika, turnuvayı puansız kapadı. Brezilya üç, İtalya beş, Avustralya ise dört gol atarak Jamaika'dan üçer puan aldılar.
 
Buraya kadar beklenen sonuçtu. Asıl şaşırtıcı kısım ise üç maçta da hat-trick yapılmasıydı.
 
Brezilya’dan Cristiane, takımının 3-0 kazandığı maçta fileleri havalandıran tek isimdi. Golcü oyuncu üçüncü golünü attıktan bir dakika sonra oyundan alındı. Kalan 25 dakikada gol sayısını arttırabilirdi.
 
Ardından Jamaika, İtalya ile karşılaştı. Beş gollü yenilgide üç gol Cristiana Girelli‘den geldi. O da 72. dakikada oyundan çıktı. Belki kalan sürede bir gol daha atabilirdi. Öte yandan aynı maçta iki gol atan Aurora Galli de hat-trick'i bir golle kaçırdı.
 
Jamaika son maçında Avustralya ile karşılaştı. 90 dakika sahada kalan Sam Kerr dört gol birden atarak Avustralya’nın Dünya Kupası tarihinde üç gol atan ilk oyuncusu oldu.
 
Bu istatistik Jamaika’ya istemediği bir 'ilk' unvanını da kazandırdı. Dünya Kupası tarihinde üç maçında da hat-trick’e uğramış başka bir takım yok. Yine de Jamaika, turnuvada yer almanın hoş hisleriyle Fransa’dan ayrılıyor.
 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Xiaomi‘nin merak edilen televizyon aparatı Xiaomi Mi TV Stick ile çok ama çok yakında tanışıyoruz....