#
#
Corendon-Circus’un harika çocuğu, Hollanda ve Avrupa bisikletinin en büyük genç yıldızı van der Poel, Norveç ve Britanya ile yol sezonuna tekrar dönüyor.
22/06/2019 - 02:01
Cyclocross dünya şampiyonu olduktan sonra yol sezonunu Türkiye’de Tour of Antalya 2019’la birlikte açan ve 1. etabı kazanarak sezonun ilk yarışında galibiyet elde eden van der Poel, 21 Nisan’da Hollanda’yı çılgına çevirerek kazandığı Amstel Gold Race’in ardından MTB(dağ bisikleti) yarışlarına katılmak için yol bisikletine ara vermişti.
 
 
Şu ana dek sezonda katıldığı ilk yarış Antalya ve son olan Amstel Gold’un dışında da galibiyetle elde eden van der Poel’un tamamen yola konsantre olup olmayacağı hala belirsizliğini korusa da üç ana branş yol, MTB ve cyclocross’taki başarıları, tarihin en eşsiz yeteneklerinden birini izlediğimizi gösteriyor.
 
 
Antalya’nın 1 ay sonrası Grand Prix de Denain’i kazanıp dikkatleri çeken genç yıldız, 3 Nisan’da ise Dwars door Vlaanderen galibiyeti ile kariyerinin ilk UCI World Tour yarışını kazanmayı başarmıştı. Denain ile Dwars arasında Gent-Wevelgem’i 4. bitiren van der Poel, 7 Nisan’da Ronde van Vlaanderen 2019’a katıldığında gözler üzerindeydi. Bisikleti yeni canavarının ne yapacağı merak ediliyordu ancak yarışta üst üste gelen talihsizlikler nedeniyle en önde kalamadı ve bu defa podyumu bir basamakla kaçırıp 4. sırayı aldı. 17 Nisan’da De Brabantse Pijl’i kazandığında Ardenne Klasikleri’nin açılış yarışı olan Amstel Gold Race’e formda gideceğini kanıtlamıştı.
 
 
21 Nisan’da Amstel Gold Race’in son kilometrelerinde pelotonda belki de kimsenin yapamayacağı bir tempoyla ön grubu yakalayıp tarihi bir final sprintiyle aradan sıyrılıp Ardenne Klasikleri’nden birinde kariyerinin ilk galibiyetini elde etmişti. 21 Nisan’da Hollanda’da yer yerinden oynarken o sezonun devamında dağ bisikletine konsantre olmayı seçti. 2018’de Hollanda Ulusal Yol Şampiyonası’nda zaferi elde edip Hollanda ulusal şampiyonluk mayosunu giymeye hak kazanan van der Poel’un bu sezonki hedefi ise dünyanın bir numarası olabilmek.
 
 
Süper yıldız adayı, Yorkshire’daki UCI Dünya Şampiyonası’nda iddialı olabilmek için hazırlık yarışlarını belirledi. Yolda çok büyük bir gelecek vadeden Hollandalı, Arctic Race of Norway ile 15 Ağustos’ta yol bisikletine döndükten sonra Yorkshire hazırlığını bir üst basamağa taşımak için OVO Energy Tour of Britain’de(Britanya Turu) şansını deneyecek. 14 Eylül’de ona erecek turun ardından eylül sonunda Yorkshire’da gökkuşağı mayonun en etkileyici sahiplerinden biri olmaya çalışacak. 
twitter, vine, instagram, youtube, vimeo ve facebook postlarını url ekleyerek girebilirsiniz.

bbcode'un tüm nimetlerinden faydalanabilirsiniz.
• [b]kalın yazı[/b]: kalın yazı
• [i]italic yazı[/i]: italic yazı
• [u]altı çizgili yazı[/u]: altı çizgili yazı
Kısa süre önce ilk duyurusu gerçekleştirilen Volvo ile NorthVolt arasındaki ortaklık, gelecekte...